Lucie Zaki

Lucie je původem grafička (uměleckoprůmyslová škola), poté se začala věnovat marketingu a médiím. V nedávné době vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně – obor marketingovou a mediální komunikaci.
Lucie Zaki
Lucie Zaki

reklama

V současnosti pracuje ve firmě, která pořádá veletrhy a výstavy po celém světě, je tedy stále na cestách. Tím se jí také plní její sny a touhy spojené s cestováním. Je rozvedená a bezdětná, její manžel pocházel z Egypta, kde téměř rok sama pracovala jako turistický průvodce.

Cestování:
Lucie o sobě prohlašuje, že je duší cestovatelka a že každý rok projet nějakou novou zemi je pro ni téměř životní nutností. Díky svému povolání projela už mnoho zajímavých míst, mimo to se snaží ale i cestovat sama. Navštívila už destinace jako je Indie, Vietnam, Mexiko, New York, státy severní Afriky. Nejraději by se podívala do Latinské Ameriky, a nebo do zemí rovníkové Afriky – jsou to místa s odlišnou kulturou, zvyky a tradicemi a to ji při cestování, mimo ochutnávání místních pokrmů, láká nejvíce. Nedokázala by v zahraničí strávit dovolenou pouze v hotelovém rezortu, musí vždy vyrazit mezi místní a zažít autentickou atmosféru míst, která navštíví. Cestuje od svého útlého mládí, otec byl totiž pilotem a díky němu má létání ráda, stejně jako cestování. Je spíše teplomilným člověkem, přestože se na horách narodila. Nikdy se však kvůli skolióze páteře nenaučila lyžovat, proto ani k horám nemá velký vztah. Maximálně si je dokáže užít v létě při túrách po hřebenech. Její zatím nesplněný sen je zažít cestu okolo světa, lákala by ji plavba velkou transoceánskou lodí a úplně nejraději by spojila svou práci a svou vášeň a natáčela například cestovatelský pořad. Baví ji i psát, a tak si založila svůj blog, kde o zážitcích z cestování píše – zatím je jen v počátečním stádiu, ale ráda by ho postupně rozšířila. Lucie se domluví slušně anglicky, rusky a trochu arabsky. Ideální cestovatel by pro ni měl být člověk se stejným zápalem pro poznávání nových míst a objevování místní kultury jako je ona sama. Na věku ani pohlaví jí nezáleží, i když by asi upřednostnila svého vrstevníka oproti podstatně mladším či starším ročníkům, také přiznává, že s muži si rozumí více než s ženami – i když s hysterickou ženou by to prý také mohlo být velice zajímavé! Nebrání se tedy nikomu, nakonec prý vyjde s každým, není konfliktní a nějaké společné téma vždy najdou.

Záliby a koníčky:
Mimo cestování, které je pro ni koníčkem největším, má ráda i tanec, dříve dělala moderní tanec, dnes se pokouší o step. Také by si ráda udělala somelierský kurz, ochutnávka vína spojená s cestováním po vinicích je pro ni značka ideál! :o)

reklama

reklama