Experiment selhal: Miss se podle počítače tipnout nedá!

Vědci se domnívali, že dokážou rozpoznat krásu podle počítače. Jak se ale ukázalo, byl to omyl. Pomocí speciálního softwaru a matematické analýzy bylo prozkoumáno deset finalistek České Miss a vyšel tento výsledek: vítězkou se stane dívka s číslem 1 Gabriela Bendová.
Vítězka České Miss Gabriela Franková versus vítězka podle vědců Gabriela Bendová
Vítězka České Miss Gabriela Franková versus vítězka podle vědců Gabriela Bendová
Experiment Miss

reklama

Podle počítače se Gabriela Bendová měla alespoň umístit v první trojici nejkrásnějších dívek Čech. Ale realita byla ve skutečnosti úplně jinde. Bendová možná sice je prototypem krasavice, ale ve finále se nakonec vůbec neumístila.

Jediné, v čem se vědci shodli s realitou bylo to, že se vítězka bude jmenovat křestním jménem Gabriela. Ale to byla jen shoda náhod, tuhle informaci nevydedukovali z žádných vědeckých poznaktů.

Vědci v experimentu Miss použili tváře 27 vítězek České miss za období 2005-2013
a vytvořili z nich jeden průměrný obrázek.

Ten porovnali s obličeji deseti finalistek České Miss 2014. Zjistili, že se nejvíc podobá finalistce, která letos soutěžila s číslem 1, Gabriele Bendové. Vědci si na ni okamžitě vsadili, protože si byli takřka jistí, že jim počátač vybral budoucí Českou Miss.

Vítězku ale naštěstí tipovali diváci, ne počítače, a díky tomu vyhrála Gabriela Franková, která se podle vědců jako prototyp krásky vůbec "nechytala".

-dd-

Pro připomenutí: Tohle je absolutní ideál české krásy podle vědeckých parametrů
Ideál české krásy

Podívejte se na fotky vítězky České Miss:

A tohle jsou fotky vítězky Experimentu Miss

Mohlo by vás zajímat

Česká Miss World Tereza Skoumalová při promenádě v plavkách

Česká Miss World Tereza Skoumalová: Měla jsem úplné zatmění!

Novou Českou Miss se stala Gábina Franková. Českou Miss World 2014 se stala Tereza Skoumalová (23) a korunku Česká Miss Earth 2014 získala Nikola Buranská (21).

Desátou Českou Miss je dívka s číslem 10: Gabriela Franková!

reklama

reklama