Plněná rajčata

Plněná rajčata jsou velmi oblíbený předkrm. K nasládlé chuti rajčat je vhodné použít náplň s výraznější chutí, o tu se v tomto receptu postarají tuňák, kapary, ančovičky a citronová šťáva.

Doba přípravy: do 10 minut

Autor receptu: Zdeněk Pohlreich

Plněná rajčata
Plněná rajčata

reklama

Už za týden, 2. listopadu si tento recept můžete vyzkoušet naživo přímo se Zdeňkem Pohlreichem v nové kulinární show Česko vaří s Pohlreichem!


Suroviny

4 ksvelká rajčata
2 lžíceMajonéza
200 gkonzervovaný tuňák
4 ksnaložené ančovičky
1 lžícesolené kapary (opláchnuté ve vodě a okapané)
1 lžícečerstvě vymačkaná citronová šťáva
čerstvý tymián na ozdobu

Postup

Pusťte se do přípravy rajčat. Odkrojte jejich vrchní část jako čepici a pomocí lžičky vydlabejte dužinu (tu si ponechejte stranou, budete ji potřebovat). Rajčata otočte dnem vzhůru, aby vytekla všechna zbývající šťáva. Vrchní část rajčat si ponechte na závěr na ozdobu.

Do kuchyňského mixéru dejte okapaného tuňáka z konzervy, kapary, naložené ančovičky, citronovou šťávu, dužinu z rajčat a vše společně promixujte.

Do směsi přidejte majonézu, ochutnejte a dle chuti ji můžete ještě přidat.

Tuňákovou směsí naplňte vydlabaná rajčata, ozdobte je lístky čerstvého tymiánu a odkrojenými čepičkami. Ihned podávejte.

Náčiní a nádobí pro přípravu menu v 3. dílu


Nůž
Paličaka na maso hladká
Prkénko
Utěrka
Papírové utěrky
Pánev střední velikosti
Lžička, lžíce, vidlička
Obracečka
Sýtko na cukr
Tyčový mixér
Miska 3x
Trouba
Hrnec
Ohnivzdorná miska
Metla na šlehání 2x
Menší zapékací miska
Servírovací talíř 4x
Desertní talíř 4x
Sada příborů 4x

 

Nová kuchařka!

Česko vaří s Pohlreichem

Nová kniha je další z řady úspěšných kuchařských knih, které vyšly pod taktovkou "Šéfa" Zdeňka Pohlreicha. Stejně jako předešlé tituly, i tato kniha doprovází novou televizní show Česko vaří s Pohlreichem.

V knize najdete 23 kompletních menu obsahujících recepty na předkrm, hlavní jídlo a dezert. Když už ne před kamerou, tak alespoň doma zkuste se Zdeňkem uvařit nejlepší večeři vašeho života!

reklama