Deset malých černoušků v nejlepší filmové adaptaci představí finální díl

Dvoudílný britský krimifilm na motivy slavného detektivního románu Agathy Christie pokračuje finálním dílem toto úterý ve 20.15 na Primě. Na jihu Anglie se sejde deset lidí, kteří se navzájem neznají, ale když začnou záhadně umírat, je jim jasné, že vraha musí odhalit co nejdříve. Pokračování příběhu Agathy Christie vás rozhodně napne!
Záběry z filmu Deset malých černoušků
Záběry z filmu Deset malých černoušků
BBC

reklama

Kniha Deset malých černoušků od Agathy Christie je nejprodávanější detektivkou všech dob. Po celém světě se jí prodalo přes sto milionů výtisků a předloni se dočkala dalšího televizního zpracování. Tentokrát se ho ujala televize BBC a výsledkem je zdaleka nejpovedenější filmová adaptace.

DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ MŮŽETE VIDĚT ONLINE

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Deset malých černoušků (2) - upoutávka

Snaha zůstat co nejblíže tištěné formě a neurazit skalní fanoušky spisovatelky je tu patrná na každém kroku: V ponuré a halucinacemi obestřené atmosféře ostrova i starého domu, v přesném vykreslení psychologie postav i ve vzrůstající nedůvěře a beznaději plynoucí z úplného odříznutí od světa. To všechno spolu s velmi přesvědčivými hereckými výkony činí z tohoto snímku vynikající psychologický thriller, který by určitě neměl být přehlédnut.

Záběry z filmu Deset malých černoušků
Autor: BBC Záběry z filmu Deset malých černoušků

Píše se rok 1939, Evropa balancuje na pokraji války a na opuštěný ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devonu na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Každý sehrál určitou roli ve smrti jiného člověka a žádný za to nebyl potrestán. Navzájem se neznají a účel jejich pozvání se liší. Jejich tajemný hostitel ovšem, zdá se, chybí. Když pak začnou záhadně jeden po druhém umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Nebo také ne. Komu se podaří přežít? A kdo je vlastně vrah?

Záběry z filmu Deset malých černoušků
Autor: BBC Záběry z filmu Deset malých černoušků

Možná jste o filmu Deset malých černoušků netušili, že...

Poprvé byl tento detektivní román Agathy Christie vydán v listopadu roku 1939 ve Velké Británii pod jménem Ten Little Niggers (Deset malých černoušků). Název se odvíjel od známé britské písničky, která hraje důležitou roli v samotné zápletce příběhu. V Americe se kniha vydala o měsíc později pod názvem And Then There Were None (Až tam nezbyl žádný), což je poslední verš americké verze této písně, která ovšem pojednává o Deseti malých indiánech. Pro označení tohoto slavného románu se nakonec vžily všechny tři názvy – Deset malých černoušků, Deset malých indiánů i Až tam nezbyl žádný.

Druhý díl Deset malých černoušků uvdíte toto úterý na Primě ve 20.00.

SLEDOVAT DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ MŮŽETE ONLINE

Režie: Craig Viveiros, Basi Akpabio, Rebecca Keane
Předloha: Agatha Christie (kniha)
Scénář: Sarah Phelps
Kamera: John Pardue
Hudba: Stuart Earl
Hrají: Douglas Booth, Charles Dance, Maeve Dermody, Burn Gorman, Anna Maxwell Martin, Sam Neill, Miranda Richardson, Toby Stephens, Noah Taylor, Aidan Turner, Harley Gallacher
Rok uvedení: 2015

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!