Drzá Jordan

Drzá Jordan

O pořadu

Ačkoli má Jordan pracovat jako soudní lékařka, neubrání se nutkání pátrat po pachatelích trestných činů. Doktorka Jordan se vrátila na své původní místo soudní lékařky. Kdysi musela tuto práci opustit kvůli tomu, že při pracovní diskusi napadla svého kolegu. Doktor Garrett Macy přijal Jordan zpět, protože si je dobře vědom jejích profesionálních schopností. Jordan to však svému nadřízenému nijak neusnadňuje. Je totiž výbušná a ráda si dělá věci po svém.

Ačkoli má Jordan pracovat jako soudní lékařka a její práce má začít a skončit ohledáváním zemřelých, neubrání se doktorka nutkání pátrat po pachatelích trestných činů. Kriminální seriál z prostředí soudního lékařství je plný záhad, napětí a také romantiky. Jordan pracuje s nadšeným týmem profesionálů, vedeným soudním lékařem Garrettem Macym. Často však přesahuje svoje pravomoci a pracovní úkoly tím, že se všemi způsoby snaží vyřešit kriminální případy, které přináší život velkoměsta. Seriál Drzá Jordan (v originálu Crossing Jordan) napsal Tim Kring.

V hlavní roli doktorky Jordan uvidíme Jill Hennessyovou. Svůj hlas jí propůjčila oblíbená herečka a dabérka Vanda Hybnerová. Dále se můžeme těšit na Miguela Ferrera v roli doktora Macyho a Ravi Kapoora v roli roztržitého doktora Buga. Drzá Jordan je americká televizní krimi, kterou televize vysílají již od září 2001. Seriál udělal z herečky Jill Hennessyové hvězdu. Seriál přináší také obrázek Jordaniných spolupracovníků, členů bostonského soudního lékařství a policejních vyšetřovatelů.

Seriál napsal Tim Kring. Název Crossing Jordan odkazuje na biblickou metaforu starověkých Židů, kteří přešli řeku Jordán (They were crossing the Jordan river.). Tato metafora bývá často využívána v písních a spirituálních gospelech o smrti a posmrtném životě. Během prvních dvou sérií nám filmaři ukazují triky, které využívají Jordan a její otec, policejní vyšetřovatel v důchodu (hraje ho Ken Howard), pro vyšetření trestných činů. Je to hra, při které si oba dva přehrávají všechny možné okamžiky, které mohly vést až k trestnému činu. Jordan se při tom stylizuje do role oběti, která se ocitla na místě budoucího neštěstí, a má tak možnost podívat se na všechny aspekty trestného činu jako jeho přímý účastník.


Hlavní hrdinka Jordan – hraje ji Jill Hennessyová

Bystrá, pohotová a mírně kousavá soudní lékařka. Jillian Noel Hennessyová je kanadskou herečkou, modelkou, zpěvačkou a dokonce i scenáristkou a režisérkou. Neměla jednoduché dětství. Maminka opustila rodinu, když byla Jill ještě malá, a tatínek kvůli obchodu často cestoval. V doprovodu své babičky Eleanor projela Jill přehlídková mola Kanady, už když jí bylo patnáct let. Kromě módy se Jill věnovala také pořádání folkových večerů a účinkovala v řadě hudebních uskupení.

 

Jill Hennessyová je jazykově nadaná, domluví se francouzsky, italsky, španělsky a německy. Má sourozence – mladšího bratra Johna a sestru-dvojče Jacqueline (pracuje jako herečka a novinářka). Jill si v roce 1999 otevřela v New Jersey restauraci, kde také občas vaří. Je vdaná za herce Paola Mastropietra, s nímž vychovává syny Marka a Gianniho.Kde jsme mohli herečku Jill Hennessyovou také vidět? Například ve filmech Podzim v New Yorku, Lovec policajtů, Samá voda, Divočáci, Od ucha k uchu nebo Ženy klanu Kennedyů. Diváci si ji mohou pamatovat také ze seriálu Právo a pořádek.

 

|14430|gallery -->

Anketa

Je Jordan skutečně tak drzá?

Anketa

Je Jordan skutečně tak drzá?