5 jasných důvodů, proč si pustit film Hobit: Neočekávaná cesta

Pohádkový příběh ze země půlčíků vás odvede zcela jinam: do světa, ve kterém má dobro šanci na vítězství. Potěšte se filmem Hobit: Neočekávaná cesta u nás na Primě ve středu ve 20.15!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hobit: Neočekávaná cesta - upoutávka

reklama

Po světě uchvátil film Hobit: Neočekávaná cesta miliony lidí. Filmový přepis románu J. R. R. Tolkiena je pravým ořechovým pro období prázdnin. A tohle jsou slibované důvody, proč je tenhle film důležité vidět.

1) Roztomilý hlavní hrdina

Bilbo Pytlík v podání britského herce Martina Freemana představuje půlčíka neboli hobita, tedy bytost polovičního vzrůstu člověka, drobnou, s velkými chlupatými chodidly, kudrnatými vlasy a přátelskou povahou. Milé chování je jedním z hlavních znaků hobitů stejně jako záliba v pohodlném životě. A mírumilovnost, která se ovšem v případě konfliktu dokáže přerodit v odvahu a statečnost nutnou pro vítězství nad zlem. Hobiti bydlí v přízemních norách, kterým říkají pelouchy. Milují dobré jídlo připravené z hub a když mají narozeniny, dárky rozdávají, namísto aby je přijímali.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hobit: Neočekávaná cesta - upoutávka

2) Pohádkově relaxační prostředí

Dechberoucí krajina, kde se film natáčel, vás doslova pohltí. Hory se zasněženými vrcholky a pod nimi kvetoucí louky, lesy, jejichž vůni doslova ucítíte v pohodlí obývacího pokoje... Jak jen toho filmaři docílili? Chytrým výběrem exteriérů. Film se natáčel na Novém Zélandu, jehož skvostné a stále zelené nádhery si užijete bohatě. Je to ale také létající kamerová technika, použití takzvaného oktokopteru, miniaturní helikoptéry, která ve svých útrobách skrývá filmovou kameru. Díky ní budete lapat po dechu a vznášet se nad krajinou, mimoděk svírat dlaně a tišit dech.

3) Geniální bojové scény

Tady pozor – užije si je i ten, kdo akce tohoto druhu příliš nemusí. Jednak díky způsobu, jakým se scény natáčely, který vás vtáhne do děje s překvapující silou. Ale také díky minimu krvavých obrazů. Zatímco v klasickém akčním příběhu stříkají hektolitry krve a bez ní by to nešlo, v případě fantazijního světa, který má v mnoha směrech rysy pohádky, to bez krve jít musí. A ono jde a jako na drátkách. Aniž by byl akce lačný divák ochuzen – ba naopak!

Hobit - Neočekávaná cesta - Obrázek 9
Autor: archiv FTV Prima Hobit - Neočekávaná cesta - Obrázek 9

4) Glum, Glum a zase Glum

Kdo dokáže odtrhnout oči od obrazovky ve chvíli, kdy se na ní objeví okaté stvoření, ať se přihlásí! Tenhle skřet je průsečíkem tak dokonalé ošklivosti a krásy, že vzbuzuje údiv i 13 let poté, co se objevil v prvním dílu trilogie Pán prstenů. Andy Serkis, na jehož pohybech a hereckém umu je skřítek založen, strávil prací mimo svůj britský domov 2 roky. Každou scénu musel zahrát dvakrát. Poprvé na place s dalšími hrdiny bez toho, aby běžela kamera: ostatní herci se při ní učili, kde Glum je a jak se pohybuje. Potom byla scéna natočena bez Gluma. Serkis každou scénu zahrál ještě v ateliéru oblečený do těsného obleku s vyznačenými body, které snímalo několik kamer najednou a na základě kterých byl skřítek vytvořen pomocí počítačové grafiky.

5) Nesmrtelný příběh

Každá bytost má právo jít za svým cílem, za tím, po čem v životě touží. Vybojovat si tuhle cestu není snadné. Kdo má obavu z vlastní nedokonalosti, rád se inspiruje u druhých. Důvěřuj v přátelství, miluj, touži a věř, že vzdát se naděje je prakticky nemožné. Dokud v člověku žije naděje, žije naplno i on sám.

I tohle je poselstvím velkovýpravného filmu Hobit: Neočekávaná cesta, který si můžete užít na Primě ve středu ve 20.15!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!