David Machač a Kamila Douděrová hodnotí

Jak se staví sen XIII (15) - Obrázek 3
Jak se staví sen XIII (15) - Obrázek 3

reklama

Koupelnu jsme pojali velkoryse. Propojili jsme stávající WC a koupelnu, zbourali oddělující příčku, vznikla tak komfortní koupelna i s prostorem pro technické zázemí (kotel, pračka, úložné prostory),  které v domě chybí. Celá koupelna působí vzdušně, světle (velké bílé lesklé formáty), originálně (v kombinaci sedmi dalších barev). I v malé místnosti je naznačeno zónování, od kterého se odvíjí barevné zvýraznění některých zdí – forma tak následuje funkci. Moderní otevřený prostor domu vyžadoval prvky, které tuto propojenost nebudou narušovat. Proto jsme navrhli do koupelny posuvné dveře do zdi, které jsou součástí zdi, nijak svým otevíráním nepřekáží provozu, i když zůstanou otevřené, z obývací části nebudou pohledově rušit.

 

Velký  prostor domu je svým způsobem luxusní, i koupelna bude mít prvky luxusu, jako je podlahové vytápění, velkoformátové kalibrované dlaždice, závěsné WC s bidetovým sedátkem, podomítkové baterie, napínaný podhled a další doplňky. Sanitu jsme zvolili v příjemném oblém tvaru, který je nadčasový a příjemný, zároveň je praktický na údržbu. Osvětlení dáváme bodové v napínaném podhledu, zároveň nástěnné nad zrcadlem a efektně přisvicujeme LED páskem i niku v přizdívce.

 

Barevnost je v základu neutrální, zvolili jsme bílé lesklé velkoformátové obklady, které jsou velmi elegantní, téměř beze spár a nechávají vyniknout barevné doplňky a menší barevné obkladačky ve sprchovém koutě. U vanové části kombinujeme v pruzích 7 odstínů, které vychází z barvy moře od zelené přes tyrkysovou až po šedou. Naopak technickou část (kotel, pračka) nezvýrazňujeme, uzavíráme ji bílou vestavěnou skříní s posuvnými dveřmi, která splývá s obkladem. Na podlahu jsme umístili šedé dlaždice, které dekorem připomínají cementovou stěrku. Dekor pohledové stěrky necháváme vyniknout i na přizdívce se záchodem v podobě benátského štuku. Šedou plochu přizdívky rozbíjíme nikou, kde jsou v pozadí zopakovány odstíny ze sprchového koutu od zelené po tyrkysovou. Kromě bílých keramických obkladů a sanity se v koupelně objevuje i plast, resp. transparentní modré plexi, ze kterého je vyřezaný originální držák na toaletní papír. Transparentní barevné plastové doplňky pak korespondují s tímto prvkem a barevně s obklady. Na stropě z praktických i estetických důvodů byl zvolen napínaný podhled, který je graficky potištěn 3D motivem, který dodá prostoru koupelny plastičnost a další rozměr.

 

Snad je to dost námořnické.

reklama

reklama