Dětský pokojík pro farářskou rodinu

Richard Ferčík je duchovním Církve československé husitské a jeho žena Irena vede nadaci, která pomáhá obětem „obchodu s lidmi“. Mají malého synka Prokopa Maxmiliána a plánují další děti.
JSSS XIII (6) - Obrázek 2
JSSS XIII (6) - Obrázek 2

reklama

Jenže prostor se těžko hledá, a proto rádi obětují přebytečnou koupelnu, která se spojí s nevyužitou místnůstkou. Pokojíček by měl do budoucna sloužit i pro případné sourozence malého Prokopa.

 

Byt je poměrně rozlehlý s jediným nedostatkem – nejlepší prostor zabírá chodba – jedině zde se nemusíte bát, že narazíte hlavou do nebezpečně se svažujících krovů, jež jsou ve všech ostatních místnostech. Přání majitelů je zvětšit Prokůpkovi dětský pokoj, a to na úkor koupelny, která s ním sousedí. Jako spořádaná rodina se nehodlají vzdát pravidelné hygieny, vystačí si však s druhou koupelnou, která se nachází vedle ložnice.

 

Prokůpek se během svého roku a půl života zabydlel spíše v obývacím pokoji než v rodiči přidělené komůrce. Tomu odpovídá i současná skladba a rozložení nábytku. Dětskému pokoji vévodí sušák na prádlo, modré zdi splývají s modrým vinylem na podlaze a dojem uzavírá zašlá sláva přebalovacího pultu.

 

Dosavadní prostor je doslova nešťastný. Jedná se totiž o malý krcálek, který je limitovaný příliš šikmým podkrovím, tudíž jedinou možností bude vhodně řešit rozmístění budoucího nábytku a maximálně využít prostor dosavadní koupelny. Bouracích prací bude požehnaně!

 

Jelikož bude místnost obývat patnáctiměsíční chlapec, musíme maximálně akcentovat bezpečnost prostředí. To se bude odrážet už při navrhování nábytku, ale také při výběru materiálu, který musí být udržovatelný a dostatečně adekvátní pro dětskou hru. Jelikož chtějí mít majitelé do budoucna více dětí, chceme proměnu koncipovat i pro další případné sourozence a předběhnout tak čas.

 

Jdeme vytvářet nadčasový pokoj pro jedno až více dětí.

 

Témata dílu: trendy v osvětleních; dekorativní a praktické žaluzie; navrhněte si vlastní tapetu, potisk na sklo, nábytek...

 

VIP: k sobě nás pozve fotografka Sára Saudková

reklama

reklama