Jak ideálně proměnit panelákovou lodžii

Myslíte si, že vaše paneláková lodžie nemůže nikdy připomínat miniaturní zahradu? Zkuste ji s námi proměnit za pár korun.
JSSS V. (11) Bydlet stylově i na penzi - obývák 2
JSSS V. (11) Bydlet stylově i na penzi - obývák 2

reklama

Myslíte si, že vaše paneláková lodžie nemůže nikdy připomínat miniaturní zahradu? Zkuste ji s námi proměnit za pár korun.

 

Její vizáž změníte skoro okamžitě suchou pokládkou dřevěných roštů z tropického dřeva. Zakryjete jimi obstarožní chladnou dlažbu a vůbec se nemusíte obávat, že se materiál deštěm zkroutí.

 

Odstraňte staré panelákové nátěry na zábradlí, které jsou typické v hnědé barvě, a zvolte jiný odstín – třeba neutrální šedou.

 

Na celou jednu stěnu přichyťte štípaný rákos po celé délce. Zjemníte tím prostředí a rázem zmizí charakteristická „nudlovitost“ lodžie. Ideu podpoříte i vysokými, designově zajímavými květníky.

 

Klasickým držákům na prádlo po celé délce lodžie již odzvonilo. Skryté a zajímavé držáky do tvaru V jdou kdykoliv nasadit a snadno demontovat – a navíc jsou kalibrované na obsah jedné pračky.

 

ORIGINÁLNÍ KNIHOVNA V BYTĚ

Ani knihovna nemusí být finančně nijak náročná, zapojíte-li do realizace fantazii. Jak to provést?

 

Změřte si prostor, kde chcete knihovnu realizovat, a nakreslete si atypický geometrický tvar. Jednotlivé police se totiž nemusí vůbec dotýkat, ale pospojovat je můžete až v různých úrovních.

 

Takové knihovně pro malý prostor dejte náležité místo a vytvořte ji po celé ploše. Nezapomeňte, že bílé police odlehčí a provzdušní celý pokoj. Navíc jsou typizované nástěnné police opravdu levné!

 

JAK POTLAČIT V BYTĚ  DOJEM PANELÁKU?

Předně se rozlučte s masivními sedačkami, kde sedíte jako na bidýlku i s korpulentní obývací stěnou. Ta totiž musí být jednoduchá a lehká.

U vchodových dveří vytvořte atypický plastický portál ze sádrokartonu, který změní celou dispozici a navíc vypadá luxusně. Osvěžte jednu stěnu sytou barvou a stejný odstín opakujte na novém koberci. Opět platí staré dobré rčení: Co je nahoře, je i dole.Variabilním sezením nahradíte starou robustní sedačku. Jen si chce zvyknout na nižší výšku – uvidíte, že je to pohodlné.

reklama

reklama