Jak se staví sen: Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

Richard Ferčík je duchovním Církve československé husitské a jeho žena Irena vede nadaci, která pomáhá obětem „obchodu s lidmi“. Mají malého synka Prokopa Maxmiliána a plánují další děti. My pro ně budeme stavět dětský pokoj...
Jak se staví sen: Jak zařídit dětský pokoj pro miminko? - Obrázek 4
Jak se staví sen: Jak zařídit dětský pokoj pro miminko? - Obrázek 4

reklama

Jenže prostor se těžko hledá, a proto rádi obětují přebytečnou koupelnu, která se spojí s nevyužitou místnůstkou. Pokojíček by měl do budoucna sloužit i pro případné sourozence malého Prokopa. Budeme vytvářet dětský pokoj pro jedno až více dětí!

Kde najít místo?

Byt je poměrně rozlehlý s jediným nedostatkem – nejlepší prostor zabírá chodba – jedině zde se nemusíte bát, že narazíte hlavou do nebezpečně se svažujících krovů, jež jsou ve všech ostatních místnostech. Přání majitelů je zvětšit Prokůpkovi dětský pokoj, a to na úkor koupelny, která s ním sousedí. Jako spořádaná rodina se nehodlají vzdát pravidelné hygieny, vystačí si však s druhou koupelnou, která se nachází vedle ložnice.

Prokůpek se během svého roku a půl života zabydlel spíše v obývacím pokoji než v rodiči přidělené komůrce. Tomu odpovídá i současná skladba a rozložení nábytku. Dětskému pokoji vévodí sušák na prádlo, modré zdi splývají s modrým vinylem na podlaze a dojem uzavírá zašlá sláva přebalovacího pultu.

Máme pro vás pár tipů, jak zařídit pokoj pro miminko:

- Dejte pozor na bezpečnost nábytku. Kulaté rohy jsou základ.

- Vybírejte nábytek, který je lehce udržovatelný.

- Pamatujte na to, že děti potřebují místo na hraní.

- Pokud plánujete další děti, proměnu koncipujte tak, aby se do ní vešly i další ratolesti.

To se lehce řekne! A jak se to udělá? To vám prozradí další díl Jak se staví sen v neděli v 18.00!

Další přestavby, tipy a fotky pro inspiraci najdete na webových stránkách Jak se staví sen.

reklama

reklama