Jak se staví sen: Koupelna inspirovaná mořem

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba rekonstrukce již nastala. A protože je Bára z námořnické rodiny, zvolili jsme pro začátek proměnu jejich koupelny.
Koupelna je sladěna do modra a zelena.
Koupelna je sladěna do modra a zelena.

reklama

Vysněný 18 let starý domek koupili nedávno. Zaujímá 350 m2 i se zahrádkou a nachází se uprostřed Modřan. A jak tomu náhoda chtěla, v ulici Přívozní. Bářin otec byl totiž celý život námořníkem. V domě je potřeba rekonstruovat skoro vše, ale my se soustředíme na koupelnu. Ta totiž bude naší námořní inspirací – v duchu tradic a historie Bářiny rodiny.

Koupelna se nachází v atypicky řešeném rodinném domě. Celý vnitřní prostor je kontinuální, otevřený, bez vnitřních podpor, oddělených místností. Jediná uzavřená místnost je právě koupelna. Velkou výhodou stávající koupelny a WC jsou okna, přímé odvětrání s dostatečně vysokým parapetem, není třeba řešit zaclonění, prostor pod nimi lze také půdorysně využít.

Tvar pásového okna příjemně interiér přisvětluje. Původní prostor koupelny však není dispozičně čistý, má v půdoryse několik nik a rohů od vestavěné lednice v kuchyni z druhé strany. Bude potřeba obvodové příčky zbourat a zdi „narovnat“, abychom nebyli limitováni při rozmisťování zařizovacích předmětů, ale maximálně využili čtvercový prostor, který nově vznikne.

Koupelna působí spíše sterilním, nemocničním dojmem, vzhledem k použité bílé barvě a malému formátu obkladaček. My ukážeme, že bílá může být velmi elegantní ve velkém lesklém formátu, a i malý formát není špatný, když ho použijeme jako kontrast k tomu velkému a navíc v pestrých odstínech.

Původní záchod s koupelnou mají také různou výšku stropu, kterou sjednotíme efektním napínaným podhledem. Kromě zajímavé grafiky bude materiál voděodolný, zároveň prodyšný, s úpravou proti tvorbě plísní, tedy vhodný do vlhkého prostředí koupelny. Topení v celém domě je rozvedeno v nevyhovujících plastových trubkách, v koupelně jsou pod okny radiátory. My dáme místo toho do podlahy topné rohože pro komfortní podlahové vytápění a na stěnu designový otopný žebřík.

Vzhůru na palubu!

Téma dílu: koupelna v kubistické vile

VIP: Tomáš Hanák a jeho vlakové ubytování v Nižboru

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 9. června od 18.00 na Prima family!

 

Veškeré proměny bytů, dětských pokojíků, kuchyní a ložnicí uvidíte na webu Jak se staví sen!

reklama

reklama