Jak se staví sen promění byt ekologovi. Mladý vdovec a tatínek si přeje pokojíček pro syna

Tomáš je mladý vdovec, ale ještě před nedávnem byl jeho život mnohem veselejší. Přítelkyně otěhotněla a narodil se jim syn Vítek. Lékaři po porodním vyšetření odhalili rakovinu střev. Bohužel se matku nepodařilo zachránit. Nyní je čas na zcela nový začátek. Reprízu dalšího dílu série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 25. ledna ve 21:35 na Primě.

Tomášova partnerka měla zdravotní problémy již během těhotenství. Lékaři si ale mysleli, že jsou to běžné obtíže spojené s těhotenstvím a porodem a pak následně s únavou a péčí o dítě. Když problémy přetrvávaly, udělali jí krevní testy, které nedopadly dobře. Pak podstoupila další vyšetření a zjistilo se, že má rakovinu střev s metastázami na játrech.

Život naruby a starost o partnerku

Následovala operace, chemoterapie a bioléčba. Zvažovala se i transplantace jater, ale lékaři zjistili metastázy i na plicích a transplantaci nepovolili. Nejhorší byl pro všechny celý rok léčby, který znamenal velký nápor na psychiku. Partnerka zemřela v říjnu 2018. Nejtěžší byly první dva měsíce. Tomáš ještě do konce roku chodil do práce a Vítek byl střídavě u babiček. Od ledna pak nastoupil na rodičovskou dovolenou. Pracoval na krajském úřadě jako referent ochrany přírody, plánuje, že za rok se do práce vrátí. Je s malým Vítkem 24 hodin denně, jen o víkendech bývá Vítek u babiček. Syn je navíc na Tomáše hodně fixovaný. Tomáš se o něj stará se vším všudy – je to táta na plný úvazek.

Podívejte se na všechny epizody pořadu:

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

„U pana Hlinky v Ostravě to byl okamžitý spontánní nápad hned po cestě domů. Pan Hlinka se zmínil, že se zesnulou manželkou studovali ekologii a že se oba snažili žít v souladu s přírodou, upřednostňovali přírodní materiály, úsporné zdroje atd. Možná trochu prvoplánově, ale chytili jsme se toho. Jediný technický problém byl v podlaze v předsíni, která byla v hodně špatném stavu. Musela se vyrovnávat výška s navazujícím obývacím pokojem a bylo nutné srovnat nerovnosti po probourání příčky mezi kuchyní a obývákem. Myšlenku ekologie jsme pak rozvinuli v použití přírodního kartonového nábytku, obkladu stěny přírodním dřevem doplněným mechovými obrazy, původní masivní dřevěnou komodu jsme zachovali, jen jsme ji natřeli ekologickými křídovými barvami. V dětském pokoji jsme se snažili navázat, zvolili jsme kartonové poličky, hračky. Starou šatní skříň jsme natřeli také ekologickou křídovou barvou.“

Těšte se na unikátní proměnu této série – je zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Sdílejte článek

Přečtěte si také