Jak se staví sen promění byt ekologovi. Mladý vdovec a tatínek si přeje pokojíček pro syna

Tomáš je mladý vdovec, ale ještě před nedávnem byl jeho život mnohem veselejší. Přítelkyně otěhotněla a narodil se jim syn Vítek. Lékaři po porodním vyšetření odhalili rakovinu střev. Bohužel se matku nepodařilo zachránit. Nyní je čas na zcela nový začátek. Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 10. února ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.
Jak se staví sen 10. 2.
Jak se staví sen 10. 2.
Prima archiv

reklama

Tomášova partnerka měla zdravotní problémy již během těhotenství. Lékaři si ale mysleli, že jsou to běžné obtíže spojené s těhotenstvím a porodem a pak následně s únavou a péčí o dítě. Když problémy přetrvávaly, udělali jí krevní testy, které nedopadly dobře. Pak podstoupila další vyšetření a zjistilo se, že má rakovinu střev s metastázami na játrech.

Jak se staví sen - extra XIX (4) - upoutávka
Jak se staví sen - extra (4) - upoutávka

Život naruby a starost o partnerku

Následovala operace, chemoterapie a bioléčba. Zvažovala se i transplantace jater, ale lékaři zjistili metastázy i na plicích a transplantaci nepovolili. Nejhorší byl pro všechny celý rok léčby, který znamenal velký nápor na psychiku. Partnerka zemřela v říjnu 2018. Nejtěžší byly první dva měsíce. Tomáš ještě do konce roku chodil do práce a Vítek byl střídavě u babiček. Od ledna pak nastoupil na rodičovskou dovolenou. Pracoval na krajském úřadě jako referent ochrany přírody, plánuje, že za rok se do práce vrátí. Je s malým Vítkem 24 hodin denně, jen o víkendech bývá Vítek u babiček. Syn je navíc na Tomáše hodně fixovaný. Tomáš se o něj stará se vším všudy – je to táta na plný úvazek.

Podívejte se na všechny epizody pořadu: 

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

„U pana Hlinky v Ostravě to byl okamžitý spontánní nápad hned po cestě domů. Pan Hlinka se zmínil, že se zesnulou manželkou studovali ekologii a že se oba snažili žít v souladu s přírodou, upřednostňovali přírodní materiály, úsporné zdroje atd. Možná trochu prvoplánově, ale chytili jsme se toho. Jediný technický problém byl v podlaze v předsíni, která byla v hodně špatném stavu. Musela se vyrovnávat výška s navazujícím obývacím pokojem a bylo nutné srovnat nerovnosti po probourání příčky mezi kuchyní a obývákem. Myšlenku ekologie jsme pak rozvinuli v použití přírodního kartonového nábytku, obkladu stěny přírodním dřevem doplněným mechovými obrazy, původní masivní dřevěnou komodu jsme zachovali, jen jsme ji natřeli ekologickými křídovými barvami. V dětském pokoji jsme se snažili navázat, zvolili jsme kartonové poličky, hračky. Starou šatní skříň jsme natřeli také ekologickou křídovou barvou.“

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Přestavba panelákové bytu úvod

Rekonstrukce panelákového bytu podle Jak se staví sen: Vyberte správný sádrokarton i dveře

Jak se staví sen – tipy a triky

V tomto dílu vám poradíme, jak na pokoje pro děti a jak proměnit obývací pokoj. Především budeme řešit rozdíly u dětského pokoje pro kluka a pro holku, co dělat, když děti rostou, posun ke studentskému pokoji, jak zvětšit byt a rozdělit místnosti, a to ještě není všechno.

V dalším dílu se těšte na změnu retro bytu.

reklama

reklama