Jak se staví sen: Venkovský cottage styl

Manželé Novotní mají čtyři děti a jejich venkovský domek doslova „praská ve švech“. Nevyhovující kuchyň i nevhodně navazující ložnice a obývák jsou tam, kde by měla být vstupní chodba. Dosavadní stav je alarmující a potřebuje ihned změnit! Podle stylu rodiny tak vytvoříme tzv. cottage styl...
Jak se staví sen: Cottage styl
Jak se staví sen: Cottage styl

reklama

Naši designeři se pokusí vyřešit problém s prostorem, který má snad každá početnější rodina (a nejen ta). Při vstupu každého upoutá, možná trochu překvapí, že místo zádveří a úložných prostor je umístěna sedačka a televize. Je to až nedůstojné prostředí pro trávení času šestičlenné rodiny. Ke kuchyni přiléhá místnost, která má být do budoucna obývákem, tedy místem, kde rodina tráví nejvíce času pohromadě. Momentálně slouží jako herna i ložnice pro rodiče a čtyřletá dvojčata. Obě místnosti spolu navazují dispozičně a souvisí i funkčně.

Co s tím?

Na kuchyň by logicky měla navazovat spíše obytná místnost než ložnice. Momentálně ale slouží najednou jako herna pro děti i jako ložnice pro rodiče a čtyřletá dvojčata. Je to takový pelmel všeho nábytku s nejasnou funkcí. U takovéto multifunkční místnosti upřednostníme spíše vzhled obývacího pokoje se šikovně zakomponovaným spaním. Ovšem tak, aby vždy existovala možnost ložnici rychle přetvořit na obývací pokoj (rozkládací sedačka, oddělující závěs před postýlkou). Celkově tedy vytvoříme moderní cottage bydlení.

Co je to cottage styl?

Z anglického slova cottage (chata, chalupa) je odvozen název stylu inspirovaného kulturou chataření a chalupaření. Ačkoliv má mnoho společného s country stylem, na rozdíl od solidního dojmu trvalého bydlení na venkově se v něm intenzivně odráží svoboda a uvolněná atmosféra prázdnin či rekreace. Vzniká spontánně, často s notnou dávkou improvizace, a působí proto velmi nenuceně, přirozeně a uvolněně.

Zajímá vás, jak postupovat při výběru krbu? Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 14. dubna od 18.00 na Prima family!

Veškeré proměny uvidíte na webu Jak se staví sen

reklama

reklama