Jaké jsou současné trendy v bydlení?

Stále rostoucí zájem o bytovou architekturu a design v poslední době přirozeně posunul úroveň žití o mnoho dál. Probíhá období barevných i technologických experimentů, jejich cílem je skloubit funkčnost a styl jedince.
JSSS V. Designeri Repre
JSSS V. Designeri Repre
Prima

reklama

Po designových novinkách v bydlení prahnou zejména mladí lidé. A na co by v moderním trendy interiéru neměli nejen oni zapomenout? 


Bytový design zažívá v současné době období neslýchaného zájmu a přináší do našich domácností mnoho nového. Lidé jsou designu otevřenější, jsou na něj už zvyklí a nechávají se jím inspirovat. Už se tolik nebráníme novým trendům. Těch je ovšem v bydlení nespočet a týkají se jak použitých materiálů, tak bytových dekorací či nábytku. Za společné jmenovatele moderního stylu však lze obecně považovat především čistotu, jednoduchost a eleganci linií a kvalitní materiál.


V jednotlivých místnostech bytu či domu, jenž jde s dobou, se udály nemalé designové změny. Z nedávné doby se například vracejí výrazné dekory tapet. Stěny se zdobí rovněž speciálními nálepkami z designérské dílny, a prostor se tak oživuje ornamenty. V prostředí kuchyní se trendy točí kolem vysokého lesku hladkých kuchyňských linek a výrazných barev jejich zadních stěn, a především kolem nejnovějších technologických vymožeností, které spojují funkčnost i styl. V posledních letech zažívá velkolepý comeback například nábytek z umělé hmoty, tzv. „plastový nábytek“.


Trendy v interiérovém designu zkrátka nabízejí řadu variant, jak si vkusně a moderně zpříjemnit život. Důležitým však za každé módní vlny zůstává, že je třeba si při zařizování místností vždy uvědomovat své požadavky vzhledem k funkci interiéru a ujasnit si, co náš vlastní život vyžaduje a jaký styl vypovídá o naší osobnosti. Teprve pak je možno cítit se doma opravdu jako doma. A to je to, oč se budou snažit naše DECO týmy v již páté řadě pořadu Jak se staví sen. Objeví se tu známá designérská jména, jako je například Marta Eftimovská, Eduard Pázler, Tomáš Marx, Anna Lacová, David Machač, Ladislav Rendl nebo Simona Fritz.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!