Karolína & Petr

Ing. arch. Karolína Reslerová & Ing. arch. Petr Záluský | „V Jak se staví sen je fascinující rychlost procesu a síla očekávání splněného snu budoucích obyvatel prostoru, které jsou pro mne vždy důležitější než „efekt“ řešení. | „Cítím se být architektem. To je ten, pro kterého práce nikdy nekončí.“
JSSS IX. (8) Krásné bydlení pro starší dámu, 4
JSSS IX. (8) Krásné bydlení pro starší dámu, 4

reklama

Ing. arch. Karolína Reslerová

 

„V Jak se staví sen je fascinující rychlost procesu a síla očekávání splněného snu budoucích obyvatel prostoru, které jsou pro mne vždy důležitější než „efekt“ řešení. Ale i tady nás vede jednoduché pravidlo: když něco prostě nevypadá dobře, většinou to ani nefunguje. A platí to i naopak.“

 

Vystudovala FA ČVUT v Praze, kde nyní i pracuje. Svobodné myšlení považuje za podmínku pro tvůrčí práci architekta a designéra, proto společně s Petrem Záluským založili první ateliér už ve druhém ročníku na škole. Jedině tvrdou prací noc po noci se dá na něco přijít a někdy nejde o to vyhrát, ale prostě jen ustát všech deset kol.

 

Vadí jí umělé oddělení interiéru od exteriéru stavby, prostorové skladby od konstrukce, architektury od designu. Tvorba musí neustále pulzovat mezi celkem a detailem, proto se v ateliéru Free Architects snaží úzce propojit architekty, designéry, stavaře, techniky. K čemu je super tapeta na stěně, která je na úplně špatném místě?

 

Ing. arch. Petr Záluský


„Cítím se být architektem. To je ten, pro kterého práce nikdy nekončí.“

Narodil se v době, kdy na vlnách éteru plul singl Bohemian Rhapsody. Jako dítě si hrál se vším, co bylo možné složit do tvaru lodě. Nikdo nevěděl, co z něj bude. Nechali mu raději v tomto rozhodnutí svobodu. A proto se z něj stal architekt. Nedává to smysl? Nevadí, jemu ano. Jednoho dne zaklepal na dveře instituce s uměleckou aurou a pánům v pláštích sdělil, jak takové věci cítí.

 

Přijali ho, aby zjistili, jak složité bude někomu změnit názor. Další kluk s vlasy po zadek, korálky na krku a ve zvonáčích po mámě. Naštěstí všechno dobře dopadlo a zbytek znáte.

 

Nejdřív práce a potom zábava. Ale když je pro vás práce zábava? Potom jste umělec. Alespoň podle některých...

reklama

reklama