Marek Poddaný a Ondřej Borovec: Prioritou dětský pokoj

Jak se staví sen XIII (16) - Obrázek 3
Jak se staví sen XIII (16) - Obrázek 3

reklama

Prioritou bylo předělat dětský pokoj a vytvořit posezení dědovi. Rekonstrukcí stávající ložnice jsme vytvořili nový a větší dětský pokoj. Museli jsme upravit dispozici a hlavně přístup do pokojů. Stejně tak nás čekala zásadní rekonstrukce podlah, které se dost prohýbaly. Použili jsme OSB desky a na vrch lamino.

Do dětského pokoje se musí vejít dvouletá dcera i pětiletý syn. Tudíž jsme museli zvolit kompromis, s ohledem na naprosto odlišné požadavky a potřeby obou dětí. Nosné téma přestavby bylo tedy hlavně funkční využití předělávaného prostoru – dostatek úložných prostor a zajištění soukromí v rámci možností. S ohledem na nízký věk dětí jsme atmosféru vytvořili dětskými doplňky, které jsou snadno zaměnitelné a variabilní podle toho jak děti porostou. V pokoji jsou dvě samostatné postele, pracovní stůl a spousta úložných prostor.

Jako překvapení pro rodiče předěláváme i ložnici, kde v první řadě šlo o rekonstrukci stěn, podlahy a přidání vestavěného nábytku – skříně a postele. Prostor je opravdu malý, takže o útulnost jsme se snažili hlavně deko prvky – tapeta, závěsy, povlečení atd.

Pro dědovo posezení jsme použili markýzu doplněnou sezením, dřevěnými dílci, květináčem a grilem. Omítku na domě jsme pro oživení natřeli.

Snad uspokojíme všechny členy široké domácnosti.

reklama

reklama