Petr Porta a Lukáš Lédl hodnotí

JSSS XIII (6) - Obrázek 4
JSSS XIII (6) - Obrázek 4

reklama

Hlavním úkolem bylo pokoj nejen zařídit, ale i zvětšit. Pokoj se nedal považovat za dětský – chyběl zde úložný prostor, stůl na psaní, místo na hraní, barvy a hlavně místo pro sourozence, který zatím není! To si žádalo poměrně velký zásah likvidační a hned poté rekonstrukční čety. Vybourala se stěna mezi pokojem a koupelnou a také mezi koupelnou a chodbou, dále jsme vytvořili sádrokartonový podhled a nivelaci podlahy před pokládkou nové – vinylové. Dveře i obložku jsme udělali nové, stejně jako zásuvky a vypínače. Pokoj se musel vymalovat.

 

Nový prostor je koncipován pro dvě děti a měl by jim sloužit do teenagerovského věku. Rodiče nemají rádi současné dětské hrdiny a tíhnou spíše k retru. Ale nechceme Prokůpkovi úplně nabourávat dětství, a tak volíme kompromis. Kombinujeme pestré barvy s tradiční bílou a dřevem. Dřevo jsme nejprve natřeli na bílo a poté jemně vybrousili, aby vznikl dojem optického opotřebení, na závěr vše zalakujeme nezávadným transparentním lakem, aby byl výsledný efekt neměnný po další staletí. Pokoji dominuje velký stůl s úložným prostorem po obou stranách, který je umístěn pod svažující se stěnou s oknem (kvůli dostatku světla). Úložný prostor na oblečení zajišťuje polovestavěná skříň, která přímo sousedí s patrovou postelí. Pamatujeme i na hračky, které se uloží do plastových boxů a výstavní exponáty si Prokop bude moci odložit na dřevěné poličky. Jedné straně pokoje vévodí originální dětská tapeta, navržená a vytištěná přímo a jen pro tento pokoj.

 

Hlavním stavebním materiálem bylo upravené smrkové dřevo v kombinaci s barevně lakovanou dřevovláknitou deskou MDF. Pokoj rozehrává barvami koberec, originální světla a obrázky na zdi v dřevěných rámech.

 

Nejdůležitější však bude pozdější hodnocení od malého syna.

reklama

reklama