Pokládka vinylové podlahy snadno a rychle (článek se vztahuje k 9. dílu)

Jakákoliv podlaha je krásná pouze v případě, že je dokonale položená. Při její pokládce proto jistě oceníte pomocníka, který vám bezchybný proces položení podlahy zjednoduší.
Pokládka vinylové podlahy  - Obrázek 1
Pokládka vinylové podlahy - Obrázek 1

reklama

Může jím být například vynikající systém značky Quick-Step – Uniclic®, díky kterému můžete svou vinylovou podlahu položit rychle a jednoduše bez použití lepidla. Jak? Stačí „zacvaknout".

 

Quick-Step byl v roce 1997 prvním výrobcem, který uvedl na trh bezlepidlový integrovaný zacvakávací systém pro laminátové podlahy Quick-Step Uniclic®. Tento revoluční vynález byl následně celosvětově patentován a vysloužil si řadu mezinárodních ocenění. Výhody tohoto inovativního systému si nyní můžete užít i u nové kolekce vinylových podlah Quick-Step Livyn Essential Click V4.

 

Cvak a je to!

 

Zacvaknutím spojíte podlahu rychle, snadno, trvale a čistě. Navíc ji můžete položit, kde vás napadne. Panely Uniclic® lze totiž na rozdíl od většiny ostatních systémů spojovat dohromady i v horizontální poloze. To má zásadní význam při instalaci poslední řady panelů nebo při instalaci v místech, kde je obtížné či nemožné s panely otáčet (například pod rámy dveří nebo pod topnými tělesy).

 

Uniclic® však má i řadu dalších výhod:

 

Neuvěřitelná pevnost

 

Panely zůstanou vždy pevně zacvaknuté do sebe, neboť prkna jsou díky zkoseným okrajům trvale tlačena k sobě. To platí po celou dobu životnosti.

 

Jedinečný tvar

 

Namáhání podlahy je dobře rozloženo, protože spodní převis drážky má klínovitý tvar. Stlačením převisu dolů při horizontálním zasunování nedojde k poškození spoje. Díky tomu bude Vaše podlaha vypadat vždy skvěle.

 

Konec zvlnění

 

Protože se frézovaný spoj vyrábí ze stejného materiálu jako podlahová prkna samotná, podléhají v případě teplotních výkyvů stejnému rozpínání. Díky přítomnosti Uniclicu® na všech čtyřech stranách každého prkna je zaručen dokonale padnoucí systém, který zabraňuje vzniku mezer: Dokonalé podlahy si tak můžete užívat po mnoho let.

 

Metoda 1: otočit a zacvaknout

Tímto způsobem podlahu spojíte prostým zacvaknutím do sebe. Výhody? Je to mnohem rychlejší než systém instalace pomocí kladiva a příklepového bloku. A co více, tímto způsobem nemůžete poškodit podlahové panely.

 

metoda1
metoda1

 

Metoda 2: horizontální zasunutí

 

Druhou možností je zasunout panely pod místa, která jsou obtížně přístupná, horizontálně se zaklepnutím do sebe pomocí kladiva a příklepového bloku nebo páčidla. Je to efektivní, jednoduché a docílíte tak dokonalé podlahy do posledního prkna.

 

 

metoda2
metoda2

 

 

 

 

reklama

reklama