Před a po: Srovnejte si proměnu domu v Jirnech (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali dům, kde žijí tři generace žen.
Eva má svůj pokoj.
Eva má svůj pokoj.
FTV Prima

reklama

Ve třináctém dílu pořadu Jak se staví sen jsme se vypravili do domu v Jirnech, který je v zachovalém stavu s hezkou zahrádkou. Dům je sice dvoupodlažní, ale z finančních důvodů (kvůli provozním nákladům, zejména kvůli topení) rodina obývá spodní patro. A tady jsou jen tři pokoje a kuchyně. Jak se zde má poskládat babička, maminka a dcera tak, aby každá měla své soukromí? Obývací pokoj je navíc průchozí a kuchyně naopak jen úzká nudle, takže těžko uděláme obytnou kuchyni a pro každou z žen samostatný pokoj. Museli jsme udělat kompromis, v obýváku bude mít maminka rozkládací gauč.

Dispozici jsme při této proměně neměnili, i tak to byla náročná akce, protože jsme předělávali tři pokoje plus předsíň. A museli jsme nově udělat i elektrické rozvody, ty původní byly v šíleném stavu.

Podívejte se na dispoziční řešení před proměnou:

1p Foto:  

Po proměně:

2p Foto:  

 

Při této proměně designéři ctili částečně přání nejmladší Evy, která toužila po vintage stylu. Splnili ho v barvách a doplňcích, jako jsou bílé kožešiny. Nicméně se vyvarovali příliš rustikálního nábytku a doplňku s motivy levandule a podobně. I tak díky kombinaci bílé, šedé a růžové docílili svěžího dívčího pokoje, který má šmrnc a hned tak se neokouká.

 

A takhle se jednotlivé místnosti proměnily:

1 Foto:

2 Foto: 3 Foto: 4 Foto: 5 Foto: 6 Foto:  

Projděte si fotky a porovnejte si proměnu.

 

Reprízy pořadu můžete sledovat každý všední den v 17.40 na Primě

reklama

reklama