Před a po: Porovnejte si proměnu domku v Bystřici

Ze starého domu designéři vykouzlili moderní bydlení.
Za dveřmi vlevo je sprchový kout, který je odlišený šedým obkladem
Za dveřmi vlevo je sprchový kout, který je odlišený šedým obkladem
FTV Prima

Na první pohled by člověka nenapadlo, jak náročná to byla proměna. Když v pořadu Jak se staví sen předěláváme kuchyni s obývákem, jsou změny pouhým okem lépe vidět, protože přibyde spousta nového nábytku, linka, sedačka, stůl…

V Bystřici to ovšem byla proměna pouhým okem hůře uchopitelná, zato velmi technicky náročná. Designéři  Andrea Hylmarová a Marek Povolný dopředu netušili, co je čeká, až se místnosti rozkopou, a tak třeba půl dne hledali, kudy vede odpad vody. Není to první díl, ve kterém jsme byt předávali až pozdě večer nebo před půlnocí, ale tady to fakt do poslední chvíle vypadalo, že se to za pět dní nestihne.

Měnila se dispozice, kdy se k původní koupelně přidala část komory, díky čemuž Martina získala sprchu. Otočila se vana, původně byla vpravo od vstupu, teď je naproti. Hodně se předělávaly podlahy, jednak ve vstupní prostoře domu, jednak i betonové chodníčky kolem domu. Není divu, že dominující barvou je bílá, Martina má rád styl francouzského venkova.

Vtipné jsou niky v koupelně kolem vany, které jsou nasvětlené. Dodávají koupelně snovou atmosféru a je to i praktický úložný prostor, kdy část nik se hodí na dekorace, část může pojmout osobní kosmetiku. Nápadité je také využití vinylové podlahy na obklad stropu, Marek tak říká koupelně sendvič: nahoře a dole hnědá a mezi tím bílá koupelna. A pro větší bezpečí dostala Martina i nové vstupní dveře – přece jen prosklené nebyly úplně bezpečné.

Podívejte se, jak to v domě vypadalo PŘED proměnou a PO proměně.

Pořad můžete sledovat vždy v úterý v 17.40 na Primě.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama