Před a po: Srovnejte si proměnu panelákového bytu v Kladně

Designéři Marek s Andreou proměnili na Kladně notnou část bytu.
Pokojíček je malý, ale Terezka má konečně soukromí
Pokojíček je malý, ale Terezka má konečně soukromí
FTV Prima

Zná to každý, kdo má víc jak jedno dítě: V určitém věku nechtějí nic jiného víc, než jít od sebe. I když jsou to dvojčata. Nota bene když mají pokoj pouhých 12 metrů čtverečních.

Tento problém řešili designéři Andrea s Markem v bytě v paneláku v Kladně. Terezka s Aničkou měli roztomilý pokojíček plný barevných kapsářů na zeď a úložných plastových boxů. Dvě 14leté slečny si už ale večer neuklízejí ani kostičky ani nádobíčko pro panenky a potřebují hlavně soukromí, do kterého by se mohly schovat.

Štěstí přes komplikaci v podobě tatínkovy pracovny, která musela zůstat, měli Marek s Andreou nebo spíš rodina Raichových v tom, že byt byl původně dvougenerační, k ložnici přiléhala malá místnůstka se záchodem. Když se k ní připojil kousek chodby, vznikla tak pracovna, která sice nemá okna, ale to pro večerní práci u počítače to není až tak zásadní.

Obě generace tak mají v bytě své soukromí, když se vejde do bytu, jsou vpravo na místě dětského pokoje a pracovny dva dětské pokoje (posunula se příčka, protože původní pracovna byla přílišná nudle), vlevo jsou obývák s kuchyní a ložnice s pracovnou.

Doposud jsme dávali pryč veškerý nábytek v místnostech, které se rekonstruovaly, tentokrát zůstala postel rodičů a jedna palanda se přesunula do pokoje Aničky (respektive v něm zůstala).

Obě holky dostaly velké úložné skříně, psací stolky, postele, vše v moderním hávu. Z ložnice rodičů vyzařuje klid a odpočinek. No a tatínek má dokonalou zašívárnu.

Podívejte se, jak to v bytě vypadalo PŘED a PO proměně.

Reprízy pořadu můžete sledovat každý všední den v 17.40 na Primě.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama