Jak se staví sen

5. října 2009 20:52

Petr Ullmann

Přestavba stoletého domu - hodnocení designérů

Přeměna nám tentokrát dala opravdu zabrat – rozhodli jsme se změnit mnohé a čas byl naším úhlavním nepřítelem.

ANNA LACOVÁ

Přeměna nám tentokrát dala opravdu zabrat – rozhodli jsme se změnit mnohé a čas byl naším úhlavním nepřítelem.

Protože majitelé domu jsou spíše konzervativní, nepouštěli jsme se s Tomášem do žádné extrémní moderny a zůstali jsme u klasického stylu, a to zejména v kuchyni.

Kuchyňská linka byla navrhnuta tak, aby se opticky oddělily dvě její části. Tu první tvořil vysoký monolitický blok, v němž byly schovány všechny spotřebiče a navíc i plynový kotel. V kontrastu k němu je pak zbytek kuchyně výrazně odlehčen, což dodává příjemný pocit hlavně při práci. Myslím, že na tomto rozložení si diváci mohou ověřit, že i toto jednoduché dispoziční řešení je velmi funční a zároveň působí dobře i esteticky – kuchyň není tak roztříštěná.

Jelikož jsou oba předělávané pokoje vedle sebe, rozhodli jsme se pro jednotnou podlahu, a to v dekoru ořech, který se hodí i ke kuchyňské lince. Trošku se tady bojovalo s časem, protože vyrovnat podlahu a položit novou, to byla v tak malém časovém intervalu pěkná dřina.

Co se dětského pokoje týče, tak tam bylo potřeba ušetřit co nejvíce místa, což se nám mimo jiné podařilo tím, že jsme si nechali vyrobit na míru postel, pod níž je ještě jedna vysouvací. S nábytkem na míru jsme zkombinovali ale i sektorový nábytek, a tím jsme ukázali, že i takto lze stylově řešit prostor. Navíc je tato varianta cenově dostupnější než nechat si vyrobit na míru úplně vše.

Nejblíže k oknu dětského pokoje jsme pak umístili oboustranný stůl, kde si děti kromě učení mohou i hrát a podporuje se zde jejich vzájemná komunikace.

Sdílejte článek

Přečtěte si také