Rodina, které v 6. díle pořadu vybudujeme sen

Taková téměř typická rodinka: v bytě 3 + 1 žijí manželé Jitka Šimková a Roman Šimek se svými dvěma dětmi ve věku 3, 5 let a 14 měsíců. netypická je tím, že doma s dětmi je tatínek.
Šimkovi
Šimkovi
archiv FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vše pro děti - to by mohlo být motto této proměny. Šimkovi jsou mladí manželé, kterým leží na srdci především blaho jejich dětí. Kvůli nim hledali bydlení mimo velkoměsto, v přírodě a jim především chtějí dopřát dostatečný životní prostor v malém bytě, který je stál veškeré úspory a přes minimum peněz je s láskou zařízen. Obývací pokoj rodina už zrekonstruovala, na dětský pokoj a ložnici nezůstaly peníze. Manželé Šimkovi by se vzdali i své postele v ložnici, jen aby děti měli svůj prostor.

Sotva osmnáctiletá Jitka a dvaadvacetiletý Roman se dali dohromady na mládežnické ubytovně IKEMU, kam přišli oba za prací z malých měst. Oba se cítili tak trochu jako dva zaběhnutí psi, ze kterých se stali parťáci v dobrém i zlém. Ve všem se podporovali a sdíleli spolu dobré i zlé. Přátelství přerostlo záhy v lásku a brzy si pořídili rodinu, aniž by přemýšleli, co bude dál. Práci měli, Roman byl záchranář, Jitka laborantka, ale chyběly našetřené prostředky. Oba chtěli z Prahy pryč, aby děti vyrůstaly jako oni víc v přírodě. Jelikož už byl synek na světě, rychle koupili levně byt v bytovce Týnci nad Sázavou a tahle investice je natolik finančně vyčerpala, že na víc nezbylo. V bytě zůstalo původní vybavení, nicméně Jitka se snaží hnízdečko budovat, řeší vše po kouskách a promyšleně, levnými nákupy přes internet anebo třeba tak, že si k narozeninám od každého člena rodiny přeje jednu židli.

Před rokem se narodila dcerka. Jejich dvě děti jsou sice ještě malé, ale porostou jako z vody, jejich nároky budou stoupat a tak by měly mít svůj vlastní dostatečný prostor. Šimkovi by jim rádi přenechali svou ložnici, která je nejsvětlejší, největší a nejteplejší místností v bytě. O dětském pokoji má Jitka docela přesnou představu. Ráda, aby každé dítě mělo svůj koutek, aby pokoj s nimi „rostl“. Proměna pokoje je ale náročnější, protože tří a půl letý chlapeček trpí neurovývojovou poruchou ADHD, která se projevuje neklidem, poruchou pozornosti a impulzivitou. Od té doby, co ale Roman Šimek zůstal na mateřské dělá synek pokroky! Tátova přítomnost, pozornost a autorita mu činí dobře…Teprve se učí s lidmi komunikovat, a i když ještě dobře nemluví, dělá pokroky. Jednou týdně navštěvuje speciální pedagožku a protože potřebuje kolektiv, aby si zvykl na lidi kolem sebe, měl by od září dokonce nastoupit do školky. 

Podívejte se na ukázku:

Bývalý záchranář z Ikemu neměl problém vyměnit si role s manželkou. Důvodem byl příjem rodiny. Když Jitka dostala nabídku na práci za finančních podmínek lepších než měl on na ARO, neváhal. Chtěl pomoci rodinnému rozpočtu a bez problémů spolkl genderové rozložení sil. Už byl navíc unaven z tak náročné záchranářské práce. Těší ho péče o děti, dokonce Jitce vaří obědy s sebou a baví ho role muže v domácnosti….Kdo nesl výměnu rolí hůře, byla Jitka, přecejen být celý den pryč od ročního děťátka , není pro mámu snadné… První dva měsíce proplakala, ale dnes už si zvykli si, funguje jim to a nikdo z nich se necítí vykolejen. Jen ten životní prostor jim chybí.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

A od toho je tu snová proměna a náš tým, abychom jim splnili sen. A protože Jitka slavila akorát narozeniny, můžeme přidat i něco navíc k jejich přání výměny pokojů. A taky přidáme.

Sledujte proměnu v sobotu v 17.35 na Primě.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

 

Jednoduchý nábytek proměňují v říši pohádek řezané grafiky

Jak se staví sen promění dětský pokoj v říši pohádek

Až děti povyrostou, stačí grafiky odstranit a bude to zcela jiný pokoj

Před a po: Srovnejte si proměnu dětského pokoje a ložnice v Týnci nad Sázavou

Děti si pokojíček zamilovaly, hračky už ani nenosí po bytě

Jak to vypadá měsíc od proměny v Týnci nad Sázavou?

Lukáš Lipert pracuje v týmu s Martinou Pištělákovou

Jak vidí proměnu v Týnci designéři Martina a Lukáš?

Na stěnu natřenou tabulovou barvou mohou děti malovat

Kolik stála proměna bytu Romana a Jitky? Plus použité materiály

Lukáš Lipert s Martinou spolupracuje nejen v pořadu Jak se staví sen

Ze zákulisí snu: Designér Lukáš imituje Tinu Turner

Reklama
Reklama