Tomáš Marx s Davidem Machačem hodnotí přestavbu

Jak se staví sen XIII (13) - Obrázek 4
Jak se staví sen XIII (13) - Obrázek 4

reklama

Kuchyň a jídelna

Dveře do místnosti společenské zóny jsou centrálně umístěny naproti oknům a balkónovým dveřím, které vedou na zahradu. Kuchyňskou zónu jsme proto umístili při vstupu po pravé straně. Respektujeme tak již připravené hrubé instalace a rozvody vody, elektřiny a kanalizace. Moderní kuchyňská linka ve tvaru U obsahuje veškeré moderní spotřebiče (vestavná lednice, mrazák, elektrická trouba, mikrovlnná trouba, indukční varná deska, výsuvná digestoř, plně vestavná myčka). Samostatný pracovní pult-poloostrůvek, ve kterém je umístěn kameninový dřez, jsme ukončili atypickým kulatým jídelním stolem pro čtyři osoby.  Tento prvek se projevuje i v podhledu kuchyňské zóny, který je taktéž kulatý snížený a půdorysně kopíruje dispoziční umístění jídelního stolu. V něm je zabudováno kulaté velkoformátové svítidlo. Pracovní plocha kuchyňské linky je nasvícena bodovými světly, taktéž ve sníženém SDK podhledu. LED diodové pásky osvětlují část pracovní plochy, umístěné pod vrchními skříňkami KL. Vrchní skříňky kuchyňské linky jsme protáhli až do zóny jídelního koutu, kde přirozeně navazují na jídelní stěnu tvořenou třemi samostatnými zavěšenými skříněmi. Celá KL je v dekoru černého lamina ve vysokém lesku, pracovní deska lamino dekor tmavý beton, podlaha taktéž laminátová v dekoru světlého betonu, jídelní stůl lamino v dekoru přírodního dřeva.  Obklad za kuchyňskou linkou jsme zvolili bílý velkoformátový keramický, tak aby byl v kontrastu s KL.

 

Obývací pokoj

Obývací část jsme umístili v levé části místnosti při vstupu, centrální TV stěnu zrcadlově naproti KL. Obývací zónu jsme pojali velkoryse, dekorujeme obě stěny, které jsou na sebe kolmé v jednotném obložení z lamina ve stejném provedení. Na ně jsme umístili skříně, police a posuvy, které nám tvoří jednotnou knihovnu a TV stěnu. Mobiliář je vytvořen opět z lamina dekoru přírodního dřeva, pouze centrální část – TV skříň a konferenční stolek je vytvořen z betonu pomocí nové technologie. Dominantou prostoru je bezesporu kožená sedací souprava ve tvaru L a samostatné křeslo. Podlaha je opět laminátová v dekoru světlého betonu a nechybí ani kusový koberec s vysokým vlasem. Dominantou podhledu obývací zóny je velkoformátové moderní designové svítidlo organického tvaru a čisté linie. Celá stěna, ve které jsou umístěna okna a výstup na zahradu, je dekorována moderní luxusní záclonou a závěsem. Vstupní dveře do společenské zóny jsme vyměnili a osadili dřevěným křídlem s revolučním kováním a klikou. Vytvořili jsme tak solitérní prvek o nestandardní výšce 2,3 m s absencí zárubně v pohledu.

 

Celý barevný koncept prostoru je založen na moderním designu litého betonu a betonové stěrky v tmavém a světlém odstínu, který je doplněn laminem dekoru dřeva a luxusními materiály. Myslíme, že jsme se pěkně „vyřádili“.

reklama

reklama