Třígenerační rodina, které předěláváme kuchyni a obývák

Tři generace žijí pohromadě v bytě 138 metrů čtverečních.
Designéři František, Kamila a manželé Tocháčkovi
Designéři František, Kamila a manželé Tocháčkovi
FTV Prima

reklama

Majitel bytu, Jan Tocháček (48) je upovídaný a veselý taxikář. Jeho žena Romana (47) je vyučená cukrářka a tak výborně a strašně ráda peče a také vaří. Pan Tocháček říká, že ji za ta léta hodně dluží, za to, co s ním všechno vydržela (mimo jiné i péči o nemocnou maminku). O pořádné kuchyni sní paní Tocháčková v podstatě už roku 84, kdy spolu začali bydlet. A tak by jí to prostřednictvím pořadu rád splnil. Do bytu na pražském Smíchově poblíž Anděla se přestěhovali před třemi lety z pavlačového bytu 1+1, kde žila celá jejich čtyřčlenná rodina, včetně maminky pana Tocháčka, trpící Alzheimerem v pokročilém stadiu.

Současný byt je sice prostorný, má 138 m2, ale zařízení je po bývalé majitelce – starší paní a styl tomu odpovídá. Bydlí tady rodiče, jedna z dcer, jednadvacetiletá Denisa (trenérka tenisu) s přítelem a maminka paní Tocháčkové.

Baví vás bydlení? Podívejte se web Prima living.

Jeden pokoj obývají „mladí“, v dalším pokoji je babička, v malém pokoji, který dříve sloužil jako pokoj pro služku mají Tocháčkovi ložnici. Místnost, ve které trávila svoje poslední chvíle nemocná maminka pana Tocháčka, slouží jako technická místnost a bydlí zde králík. Centrální místností je obývák, který je spojen s kuchyní. Obývák si Tocháčkovi zařídili podle svých představ, na kuchyni jim peníze nezbývají. Kuchyň je slovy paní Tocháčkové stará, hnusná a nefunkční. Dalším velkým mínusem je nedostatek světla.

Paní Tocháčková by si přála moderní kuchyň s plynovým sporákem (s 5 hořáky), digestoří a obrovskou lednicí, nejlépe americkou. Co je pro ní velmi důležité je umístění trouby – nechce se k ní sklánět, ale chce ji mít pěkně nahoře.

Pokud by se proměna dotkla i obýváku, tak je trápí sedačka, která je nepraktická – a to jednak co se týče barvy tak i materiálu. Nutně potřebují zachovat i úložné prostory. Ve skříních v obýváku mají spoustu věcí, včetně oblečení. Pan Tocháček trvá na ponechání pracovního koutku, kde má svůj počítač.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Příběh Tocháčkových je o soužití několika generací v jednom bytě. Rodině vládne svérázný Honza – otec rodiny. Navenek je to chlapák, který tahá fórky z rukávu. V nitru je to ale citlivý chlap, pro kterého je jeho rodina tím nejdůležitějším. Se svojí ženou je již od roku 84. Datum seznámení si nechal dokonce vytetovat. Vlastně všechna jeho tetování jsou spojena s rodinou – manželka Romana ztvárněná jako vikinská královna, dcera Dominika, datum seznámení s manželkou a D jako dcera Dominika.

Svoji ženu miluje a váží si jí, protože prý není lehké s ním vydržet. A ona to dokázala a navíc se léta starala o jeho těžce nemocnou maminku. Proměna je vlastně Honzovým poděkováním Romaně za všechno, co pro něj a pro rodinu udělala.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

 

Nový obývák zdobí stejně jako kuchyni cihlová zeď

Jak se staví sen bude kouzlit s paletami a vytvoří byt pro tři generace

Po proměně v pořadu Jak se staví sen je byt v Praze na Smíchově mnohem světlejší

Před a po: Srovnejte si proměnu bytu v Praze na Smíchově

V plném provozu

Sen se vrací po měsíci na pražský Smíchov: Co se změnilo?

Výrazným prvkem nové kuchyně v bytě v Praze na Smíchově je cihlový obklad

Kolik stála proměna bytu na Smíchově? Plus použité materiály

Ing. arch. Kamila Douděrová a Ing. František Kobližka

Jak vidí proměnu bytu na Smíchově designéři Kamila a František?

Laďka Něrgešová

Ze zákulisí Snu: Natáčení bylo pěkně divoké!

reklama

reklama