Zuzana Strouhalová a Radovan Mačák hodnotí

JSSS XIII (9) - Obrázek 4
JSSS XIII (9) - Obrázek 4

reklama

Proměnu děláme pro manžele, kteří mají již dospělé děti a potřebují novou šťávu do života. Naším konceptem je oba pokoje odlehčit, dispozičně upravit a zmodernizovat. Ložnice je především útočiště pro paní, proto jsme se rozhodli pro více lehkou, avšak dynamickou kombinaci. Pracovna pak představuje království jejího manžela, proto je v pánském stylu – praktická a nespoutaná. Nezapomněli jsme však ani na nezbytné úložné prostory.

 

Stávající koberce jsme odstranili, podlahu vystěrkovali, byla velmi křivá a položili jsme novou vinylovou podlahu ve světlém dřevodekoru, pro sjednocení v obou prostorách stejnou.

 

V ložnici jsme demontovali sádrokartonovou šatnu. Na hlavní stěnu jsme nalepili originální tapetu, navrženou přesně na míru pro tuto proměnu – v barevnosti černá (pozadí), bílá a světlounce růžová s motivem rozkvetlých stromů. Před ni pak dáváme postel s měkkým čalouněným čelem a postranní noční stolky. Pro oživení jednu ze dvou nočních lampiček spouštíme ze stropu, druhou pak pokládáme na noční stolek. Nesmí chybět bílá skříň a výmalba v barvě slonové kosti. Dynamickým prvkem je nejen tapeta, ale také černé, závěsné svítidlo a závěsy, doplněné růžovými doplňky.

 

Pracovna je ryze pánská. Na jednu ze stěn v pracovně jsme použili obklad v designu šedých cihel , který působí „street” dojmem, ostatní stěny jsou vymalovány v šedé barvě. Pracovní stůl na pravé straně pokoje u okna navazuje na knihovnu. Dále do místnosti umisťujeme křesílko pro pohodlí a relax. Také nesmí chybět skříně s posuvnými dveřmi. Podlaha ladí s okolím světlým dřevodekorem a nábytek dokresluje excentrická motorkářská červená ve spojení s tmavě hnědou. Nesmí chybět plakáty oblíbené skupiny. Centrální světlo zajišťují reflektory.

reklama

reklama