Dámská jízda podle Karolíny, domácí kuchařky!

O některých věcech se nejlépe mluví s kamarádkami. Oblíbená kuchařka Karolína Kamberská se proto vždy těší na dámské návštěvy, kdy může probrat všechno, co je pro ženy důležité, co je těší, ale i tíží.
Karolína, domácí kuchařka - Dámská jízda
Karolína, domácí kuchařka - Dámská jízda
archiv TV Prima

reklama

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě.

Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská. 

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu? 

·         Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami 

·         Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

·         Gratinovaný pórek se šunkou

·         Mražená broskvovo-karamelová pěna

 

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty.

Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Navíc vaření pro kamarádky je pro ni výzva – jsou to totiž výborné kuchařky. Nechte se inspirovat světem žen již v neděli 15. října v 17.15 na Prima LOVE v pořadu Karolína, domácí kuchařka.

Na kamarádkách si Karolína Kamberská ráda zkouší originální recepty. Jak sama říká, vypozorovala, že ženy jsou, alespoň co se chutí týká, méně konzervativní než muži nebo třeba děti. Vaření tak může být zábavnější. Tentokrát si pro své kamarádky nachystala trojici zajímavých receptů, kde o kombinace nečekaných chutí nouze rozhodně nebude. Jedním z nich bude candát. Většina z nás se drží osvědčené trojice ryb – losos, občas pstruh a na Vánoce kapr. To je ale podle Karolíny škoda, protože každá ryba má svou specifickou chuť a takový candát má úžasné bílé maso a není tolik cítit rybinou.  

Salát s pomerančem
Autor: archiv TV Prima Salát s pomerančem


Další zdravou variantou masa je určitě králík. Toho má Karolína ráda v různých úpravách. Jednou z jejích nejmilejších je ale králík agrodolce nebo-li sladkokyselý. Jde o starý sicilský recept, který ale Karolína poprvé ochutnala v Toskánsku. „Navždy jej už budu mít spojený s výhledem na krásnou toskánskou krajinu přes sklenici vína, což se nebezpečně blíží mé představě ráje,“ směje se.  

Menu nakonec uzavře zajímavý salát z červené řepy, kterou má pro její různorodost přípravy Karolína rovněž ve velké oblibě. Tentokrát vybrala originální kombinaci chutí, kterou, jak sama říká, má odzkoušenou na ženách, když menu poprvé kdysi připravila nejdříve právě pro své kamarádky. Od té doby si jej už zamilovali i její manžel a děti.

Karolínina Dámská jízda

  • Candát na ryzlinku s francouzským bramborovým salátem
  • Králík agrodolce s rýží
  • Salát z pomerančů, řepy a oříšků
     
Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte třetí díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 15. října v 17.15 na Prima LOVE.
 

reklama

reklama