Když se provalí partnerova nevěra, hlavní je si křivdu přiznat

Každá rodina skrývá své tajemství. V rodině Holubových je však tajemství, které si nikdo z členů rodiny nepřál odhalit. Bohužel, v Křižovatkách života se ukázalo, jak snadno k takovému odhalení může dojít a jak fatální mohou být jeho následky.
Karel Lindě vyčítá událost před 15 lety
Karel Lindě vyčítá událost před 15 lety

reklama

Linda žije s manželem Karlem a patnáctiletou dcerou vcelku spokojený život až do okamžiku, kdy se znovu objeví muž, s nímž měla před šestnácti lety milostný flirt. Jirka, její bývalý milenec, potká Lindu s dcerou a dozví se, kolik je patnáctileté Denise let. V daný moment si uvědomuje, že Denisa může být jeho dcerou a začne odhalovat Lindino skryté tajemství.

Denisin otec Karel si všimne, že patnáctiletá dcera si přes internet píše s čtyřicetiletým Jirkou. Karla se zmocní panika a strach, co má jeho nedospělá dcera s o tolik let starším mužem.

Chtěl ho poznat osobně

Karel se od své ženy dozví, že tento muž je její známý z minulosti a seznámení s dcerou Denisou proběhlo prostřednictvím Lindy. Přesto se mu tato situace nelíbí a rozhodne se Jirku navštívit a celou situaci si s ním vyjasnit. Jirka nechce v očích Karla vypadat jako úchyl a seznamuje Karla se skutečností, že Denisa může být jeho dcera.

Podívejte se, co se odehrálo v Křižovatkách života:

Karlovi se zhroutí celý svět. Má pocit ohrožení vlastní rodiny. Jirka je pro něj nepřítel, který se snaží zbořit veškeré jeho rodinné zázemí. Linda nakonec svému muži Karlovi přestává lhát a přiznává svoji nevěru před narozením dcery Denisy.

K nevěře u Lindy došlo, protože manželství s Karlem procházelo krizí. V období kdy zjistila, že je těhotná, však spolu s Karlem našli k sobě opět cestu a prožívali nové zamilování.

Proč nevěra?

Ženy navazují mimopartnerské vztahy většinou z důvodu citové vyprahlosti. Cítí se ve vztahu nedoceněné. Hledají svoji důležitost. Pokud přijde muž, který je vyslechne, zajímá se o ně, poslouchá je a nešetří lichotkami, jsou ochotné mu věnovat nejen svoje tělo, ale i srdce.

Podle statistik se ukazuje, že ženy jsou ve skrývání nevěry mnohem úspěšnější než muži. Odhady tvrdí, že každý pětadvacátý muž vychovává cizí dítě. Proč ženy lžou o otci dítěte?

Nevěra je lákavá

Nevěra: Proč nás tak láká a jak ji překonat?

Ženy jsou biologicky naprogramované na zachování rodiny. Chrání ji, protože je pro ně to nejdůležitější. Lež jim umožní držet pohromadě rodinu a příbuzné.

Jak dál?

Má-li rodina fungovat i nadále, je nutné, aby Karel své ženě odpustil. Odpuštění jsou nejsnáze schopni lidé, kteří mají sebevědomí, jsou to zralé osobnosti se sebedůvěrou, a tak dokážou akceptovat chyby ostatních, aniž by to narušilo jejich sebeúctu. Naopak lidé s nízkým sebevědomým, jež jsou přehnaně citliví na kritiku, mají větší problém s odpuštěním.

nevěra

Podvádíš mě! 3 (ne)oprávněné důvody k nevěře

Člověk, který se snaží druhému odpustit, si musí nejprve přiznat své pocity a reakce – křivdu, hněv, strach a bezmoc, a pak se zastavit a svoje emoce si uvědomit. Vyjasnit si, do jaké míry mu bylo ublíženo partnerem a do jaké míry je to jeho přecitlivělost. Posléze je možné pojmenovat celou křivdu, která se mu stala, a najít možnost řešení. Postupem času může dojít k odpuštění na úrovní emoční, k uzdravení těchto emocí a nalezení klidu a harmonie.

Šárka Vávrová

reklama

reklama