Křižovatky života: Vlastní děti se jí nevyvedly a teď se musí starat i o vnouče

Růžena z dalšího dílu Křižovatek života to neměla v životě lehké. Manžel ji opustil a zanechal samotnou s dvěma dětmi. Její dcera je nyní drogově závislá, a protože není schopna postarat se o své dítě, musí vzít péči o něj do svých rukou šestačtyřicetiletá Růžena. Dívejte se ve středu ve 20.15.
Růžena se musí starat o dítě své dcery
Růžena se musí starat o dítě své dcery

reklama

Růžena Stanislavová (46) žije spolu se synem Ondřejem (18) v třípokojovém bytě v Praze. Pracuje jako zdravotní sestra a donedávna pečovala sama o své dvě děti. Nyní jí obě dělají starosti. Syn Ondřej nechal těsně před maturitou průmyslovky.

Dcera Jana (16), studentka střední pedagogické školy, má problémy s drogami. Před deseti měsíci se kvůli sporům s matkou odstěhovala ke svému příteli, drogovému dealerovi Michalovi (21), který je známý násilník. Otec Ondřeje a Jany opustil rodinu před několika lety.

Před bytem našla kojence

Deset měsíců po odchodu z domova Jana matku nekontaktovala. Růžena jednoho rána objeví na schodech před svým bytem koš s čímsi, co vypadá jako uzlík prádla. Její šokující podezření se potvrdí: v koši je živý kojenec! Rychle se zjistí, že se jedná o miminko Jany, která je odložila. Dítě hned putuje na pediatrickou kliniku, protože je ve špatném zdravotním stavu. Sociálka úředně přebírá péči o odložené dítě, protože matka nekomunikuje.

Přes odpor syna Ondřeje požádá Růžena sociálku a svěření vnuka do vlastní péče. Ta jí vyhoví. Ondřej nechce žít v malé domácnosti s novorozencem, a proto se pokouší přimět sestru, aby si vzala své dítě zpátky. Jeho pokus jí domluvit nevyjde, Janin násilnický přítel Michal ho i s přáteli vyhodí z bytu.

Podaří se Růženě přemluvit dceru, aby konečně nastoupila na odvykací léčbu? Nebo bude o kojence dále pečovat ona sama? Ve středu ve 20.15.

reklama

reklama