Legendární žokej Josef Váňa v Máme rádi Česko

V týmu kapitána Jakuba Prachaře soutěží tentokrát doslova žijící legenda žokej Josef Váňa. Josef Váňa je osminásobným vítězem dostihu Velká pardubická a je tak největší postavou českého dostihového sportu.
Legendární Josef Váňa v Máme rádi Česko
Legendární Josef Váňa v Máme rádi Česko
archiv FTV Prima

reklama

Josef Váňa je pověstný svým nezdolným životním optimismem, se kterým čelí i mnohým zraněním, jimž se při svém povolání nemůže vyhnout. Jak sám říká, není snad v jeho těle jediná kost, kterou by neměl někdy zlomenou. Nejvážnější zranění utrpěl na dostizích v německém Iffezhaimu u Baden-Badenu v roce 1994. Při dostihu na jedné překážce spadl z Verona a kůň jednoho z dalších jezdců dopadl hřbetem na něj. Váňa utrpěl těžký otřes mozku, mnohačetné zlomeniny žeber a pánve, zhmožděniny hrudníku, levá plíce byla zčásti utržená. Během převozu do nemocnice se mu několikrát zastavilo srdce a nastala klinická smrt. I přes prvotní skeptické stanovisko lékařů se uzdravil a druhý den po návratu z nemocnice seděl v sedle koně Matia Mou. Dva měsíce po úrazu se Váňa opět postavil na start.

Legenda jménem Váňa

Josef Váňa je v dostihovém sportu opravdový pojem, a to i za hranicemi Česka. Proč vlastně ale rodnou zem nikdy neopustil? Podívejte se na video.

Josef Váňa je v Česku rád

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Máme rádi Česko VII (5): Proč Josef Váňa neemigroval?

Na Máme rádi Česko se můžete podívat také online v našem archivu.

Máme rádi Česko v pátek 8. 3. ve 20.15 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!