Jak se starat o pleť v zimě

V každém ročním období je pleť vystavena tlaku a vlivům okolního životního prostřední. Často se pak stává, že trpí a není odolná vůči nepříznivým podmínkám. V zimních mrazících a větrech je navíc namáhána z celého roku nejvíce. Jak je možné ji před škodlivými účinky počasí ochránit?
MOPL - pleťová maska 620
MOPL - pleťová maska 620
Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stav pleti v zimním období je ovlivněn hned několika faktory. Jedním z nich je, že se během pobytu v mrazu zpomaluje funkce mazových žláz. Pokožka má v důsledku toho mnohem méně ochranné vrstvy a hrozí jí šupinkování, zarudnutí nebo svědění. Také časté změny teplot spojené s přechody z mrazu do vytopených místností můžou pleť poškodit. Jak se před těmito škodlivými vlivy chránit a na co nezapomínat?

Pokožka potřebuje v zátěžovém období především hydrataci, dobrou výživu a posílení její obranyschopnosti.

Ještě donedávna se tvrdilo, že by se v zimě neměly používat hydratační krémy, protože tekutina v nich obsažená by mohla venku zamrznout. To však u dnešních moderních přípravků neplatí. V zimě je vhodné používat hutnější krémy s mastným základem a UV filtrem, které vytvářejí pokožce ochrannou vrstvu. Při poškození pleti pak sáhněte např. po konopné nebo měsíčkové masti s hojivým účinkem.

Na patřičnou hydrataci a výživu myslete také u rtů. Nanášejte na ně výživnou rtěnku či jelení lůj, opět s UV filtrem. Předejde se tak jejich popraskání.

V zimních měsících by se mělo pleti dostávat více vitamínů než během roku. Podpořte krásu pokožky vitamíny – v tomto období potřebujete především trojici vitamínu A, C a E. Ty pomáhající pleti zvládnout drsné podmínky.

Pokud se jedná o oplachování pleti, provádějte jej minimálně půl hodiny před odchodem z domu. Vhodnější než voda jsou však vždy speciální pleťové přípravky. V neposlední řadě nezapomínejte na pitný režim (min. 2 litry tekutin denně). Voda celý organismus, a tedy i obličej, osvobozuje od nečistot, a tím vaše tělo posiluje proti negativním vlivům okolí.

Reklama
Reklama