Co čeká po prázdninách Modrý kód? Nové postavy, příběhy a lékařské případy

Na podzim pokračuje seriál Modrý kód novými medicínskými případy, spojenými s dramatickými příběhy pacientů i vztahovými peripetiemi hlavních postav v prostředí urgentu Nemocnice Rubava. Proto, aby lidé v této nemocnici v bývalém hornickém městě pracovali, musí mít sakra dobrý důvod. Zdejší lékaři jsou buď skvělí profesionálové s nějakým škraloupem, kteří by se momentálně jinde nechytli, mají nějakou slabost, nebo jsou tam za trest. Případně to jsou lidé, kteří jsou profesně dobří, ale jsou úzce spjati s místem, odkud pocházejí. A nebo se do Rubavy přišli před něčím schovat.
Sabina Laurinová a Viktor Limr
Sabina Laurinová a Viktor Limr
Produkce

reklama

A co naše hrdiny čeká? Vrchní sestra Marie Černá alias Mery (Sabina Laurinová) bude dál vládnout urgentu, v osobním životě se ocitne mezi dvěma muži a bude si muset vybrat.

Sabina Laurinová
Autor: Produkce Sabina Laurinová

Primář Bojan (Jiří Štěpnička) bude dál svádět boj o dobrou profesní úroveň urgentu a nyní i o své místo se starostkou (Kateřina Brožová), která se dokonce stane krizovou manažerkou nemocnice.

Kateřina Brožová
Autor: Produkce Kateřina Brožová

Davida Hofbauera (Marek Němec) čeká složité období, kvůli svému výzkumu se dostane do konfliktu se svým otcem (Jan Rosák), ale taky se zamiluje, což mu ještě víc zkomplikuje emocionální vztah k okolnímu světu. Doktorka Krutinová (Eva Josefíková) udělá důležité rozhodnutí, a snad tím vyřeší svůj osobní život. Anesteziolog Žák (Igor Chmela) propadá stále víc své závislosti na alkoholu a hrozí mu, že přijde o syna.

Eva Josefíková
Autor: Produkce Eva Josefíková

Doktorka Slavíčková (Marika Procházková) se bude dál pokoušet najít ideálního partnera pro sebe i otce pro dceru Růženku, nebude to mít ale jednoduché, protože její nároky jsou vysoké. Doktorka Růžičková (Sandra Nováková) se bude pokoušet udělat atestaci, tím se konečně stát „plnohodnotnou“ doktorkou a aspoň částečně se vymanit z vlivu své matky-starostky. Doktor Vilkin má jiné starosti, po dvaceti letech jeho útěku dostává z Ruska zprávu, která mu zásadně zkomplikuje život.

David Gránský a Sandra Nováková
Autor: Produkce David Gránský a Sandra Nováková

Hned od začátku sezóny nastoupí do nemocnice v Rubavě nová doktorka – Zoja Višněvská, kterou hraje Berenika Kohoutová. Mladá, hezká lékařka před atestací, která toho ale umí víc než kterýkoli doktor s dlouholetou praxí. Velmi se zajímá o doktora Vilkina (Roman Zach) a důvod jejího zájmu je pro všechny tajemstvím.

Berenika Kohoutová
Autor: Produkce Berenika Kohoutová

Další novou postavou bude Bojanův syn Matyáš (David Gránský), kterého postihne rodinná tragédie, a tak vrací se z Anglie zpátky do Čech a nastupuje na rubavský urgent jako lékař.

David Gránský
Autor: Produkce David Gránský

A těšit se můžete i na další oblíbené postavy: zdravotního bratra Honzu (Filip Cíl), sestru Janu Kočovou (Lenka Zahradnická), sestru Petru Horvátovou (Eva Burešová), doktora Hlinku (Ondřej Rychlý), policistu Ondřeje Černého (Štěpán Benoni), sanitáře Váňu (Roman Skamene), Kida (Vojtěch Vovesný), doktora Nývlta (Viktor Limr), docenta Staňka (Ota Jirák) nebo záchranáře Pavla (Patrik Děrgel).

Nenechte si ujít. Každé pondělí a středu od 20.15 na obrazovkách televize Prima. Pokaždé čtyři zajímavé medicínské příběhy inspirované skutečnými událostmi, propletené se soukromými životy lékařů a sester Nemocnice Rubava.

reklama

reklama