Extra video z natáčení osvětové kampaně Když jde o život

Televize Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem a hlavními hrdiny seriálu Modrý kód připravila osvětovou kampaň základů první pomoci. Podívejte se na extra videu, jak vznikalo pět samostatných instruktážních spotů zaměřených na jedny z nejčastějších situací, kdy každá vteřina a pomoc napomáhá záchraně lidského život.
Making of - Když jde o život

reklama

Hlavními aktéry osvětové kampaně s názvem „Když jde o život“ jsou tváře oblíbeného seriálu Modrý kód Marek Němec, Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Eva Josefíková a Kristýna Frejová, kteří na tomto projektu pro Český červený kříž spolupracovali bez nároku na honorář.

Herci oblíbeného seriálu Modrý kód Marek Němec, Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Eva Josefíková a Kristýna Frejová před samotným natáčením kampaně absolvovali kurz první pomoci Českého červeného kříže.
Autor: archiv FTV Prima Herci oblíbeného seriálu Modrý kód Marek Němec, Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Eva Josefíková a Kristýna Frejová před samotným natáčením kampaně absolvovali kurz první pomoci Českého červeného kříže.

Ještě před samotným natáčením kampaně absolvovala pětice herců kurz první pomoci Českého červeného kříže pod vedením doktora Jana Pospíšila, lékaře a zdravotnického instruktora ČČK, který na kampaň rovněž odborně dohlížel.

"Ve chvíli, kdy je nějaký člověk ve vážném ohrožení života, je nečinnost to nejhorší, co postiženého ohrožuje. To znamená, že jakákoli snaha nebo postup postiženému pomoci se cení. Samozřejmě, znalost správných postupů je důležitá. Nejlepší je navštívit nějaký kurz první pomoci, vyzkoušet si to a získat jistotu, že to není nic těžkého a že to zvládnu," hlásá doktor Jan Pospíšil s tím, že z poskytnutí první pomoci by nikdo neměl mít obavy.

Doktor Jan Pospíšil důkladně provedl herce základy poskytování první pomoci.
Autor: archiv FTV Prima Doktor Jan Pospíšil důkladně provedl herce základy poskytování první pomoci.

Všichni aktéři osvětové kampaně věří, že jejich práce na spotech má smysl. Takové proškolení prostřednictvím televizní obrazovky může zvýšit jistotu nás všech při záchraně lidského života.

"Domnívám se, že dnes je osvěta, pokud jde o první pomoc, malá. Proto jsem se rád stal součástí tohoto projektu. Doufám, že dobře dopadne a že kampaň budou diváci nejen vnímat, ale že si také něco zapamatují," uvedl například herec Jiří Štěpnička (seriálový MUDr. Jiří Bojan), který v osvětovém spotu předvádí, jak odstranit překážku z dýchacích cest.

VÍCE O OSVĚTOVÉ KAMPANI KDYŽ JDE O ŽIVOT NAJDETE V TOMTO LINKU

Instruktážní spoty budou přístupné také na oficiálních stránkách Českého červeného kříže www.cervenykriz.eu.     

reklama

reklama