Jiří Štěpnička opět v doktorském plášti, tentokrát v seriálu Modrý kód

Zkušený, diplomatický, chápavý, v případě potřeby schopný zasáhnout. Takový je primář Jiří Bojan v podání herce Jiřího Štěpničky v novém seriálu televize Prima Modrý kód. Poprvé jej diváci na obrazovkách poznají již v sobotu 25. března v předpremiéře prvních dvou dílů tohoto seriálu.
Jiří Štěpnička je MUDr. Bojan
Jiří Štěpnička je MUDr. Bojan

Bílý plášť oblékl Jiří Štěpnička již počtvrté. S rolemi lékařů začínal ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze, v Ordinaci v růžové zahradě šéfoval jako primář na anesteziologii, v primáckém seriálu Cesty domů byl pak primářem kardiochirurgického oddělení.

Pro tentokrát primářem

Jeho aktuální postava Jiří Bojan vede tým špičkových lékařů na urgentu. „Primář Bojan si nad rámec své profese udělal atestaci z psychologie, aby na svém postu dobře obstál. Je dost nekompromisní, ale zároveň dokáže rozlišovat, co je dobré a co špatné. A to je, myslím, pro vedoucího pracovníka velmi důležitá základna,“ říká o své nové roli Jiří Štěpnička.

Lékařské prostředí je mu vlastní

K lékařské profesi má známý herec blízko i v soukromí. Jak sám říká, „odkojen“ je profesorem Hněvkovským, kolem sebe má čtyři nemocniční sestry a lékařem je také jeho syn. Po nemocnicích, stejně jako většina lidí, ale chodit netouží, nemocný prý ani moc nebývá. Na jeden nemocniční pobyt ovšem nezapomene.

 

„Když mi bylo osm, poležel jsem si se zánětem mozkových blan půl roku v nemocnici. Ale pak to mělo výhodu, že jsem chodil do školy jen na dvacet minut, což mi spolužáci záviděli. A váže se k tomu jedno podezření – že jsem si tu nemoc přivodil sám. Tenkrát jsem neměl hotový úkol do školy, měl jsem z toho stresovou situaci a vsugeroval si, že budu nemocný. A způsobil jsem si infekční zánět mozkových blan. Naštěstí to byla infekční forma, po které nejsou následky, jako třeba ztráta paměti,“ směje se dnes při vzpomínce z dětství.

Jiří Štěpnička alias MUDr. Bojan Foto: Jiří Štěpnička alias MUDr. Bojan

 

Jak se jako primář Bojan popasuje s nemocí své manželky či s problémy svých kolegů-lékařů uvidí diváci poprvé již v sobotu 25. března ve 20.15 na Primě.

reklama