Mahulena Bočanová je novou posilou Modrého kódu

Do seriálu Modrý kód přichází nová herecká posila v podobě oblíbené herečky Mahuleny Bočanové.
Nová posila Modrého kódu Mahulena Bočanová
Nová posila Modrého kódu Mahulena Bočanová
archit FTV Prima

reklama

V seriálu Modrý kód se pravidelně objevuje plejáda populárních herců. Ty nyní doplní herečka Mahulena Bočanová, která se divákům představí poprvé v pondělí 8. 10. Mahuleně jsme v souvislosti s její novou rolí položili pár otázek a také jsme ji požádali, aby nám svoji roli představila. Podívejte se, jak se Mahulena v seriálu zabydlela.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Modrý kód (124): Mahulena Bočanová poprvé v Modrém kódu

Matulová je zase mrcha

Co nám můžete říct o postavě, kterou hrajete v Modrém kódu?

Hraju Matulovou, takovou dominantní bohatou dámu, která využívá jednoho z mladých doktorů ke svému prospěchu a ku prospěchu svých kamarádek. Zase mrcha (smích).

Znala jste se před natáčením s některými herci?

Já je znám všechny. Dělám to celý život, neznám jenom herce, ale i kostyméry, výtvarníky, kluky kameramany, rekvizitáře, lidi z cateringu. To je už moje zaměstnání tolik let, že my se potkáváme všichni kolem dokola.

Jsme tu v prostředí nemocnice. Jak jste na tom vy s první pomocí?

Já mám kurzy první pomoci. Život mě postavil do situace, kdy to je nutný, takže jsem si je udělala a doporučuji to úplně každýmu. Tolikrát se mi to hodilo. Hlavně je důležitý být na všechny situace připravenej, abyste neztratil hlavu, aby vás neparalizovala hrůza, když vidíte nějaký neštěstí, a je nesmírně příjemnej pocit, když se nějaký ten průšvih kolem vás stane a vy jste schopnej jednat a tomu člověku pomoct. Protože většinou tam žádný takový další člověk není. A to je špatně. Člověku dokud se nestane v rodině, že má nějaký trápení, tak mu to nepřijde důležitý, ale když je to běžný, že musíte být připravený na nějaký průšvih, tak si říkáte, jak jsem tak dlouho mohla žít bez toho, abych byla ready pomoct komukoli kdykoli.

Jak se dá ten klid zachovat?

Nijak, to si musíte prožít a potom ten organismus nějak natráví ten šok ze situace, že někdo ve vaší blízkosti je v ohrožení života, a když se s tím jednou dokážete vyrovnat, tak když se vám to stane znovu, víte, co máte dělat. Víte, že je to ve vašich schopnostech, že to zvládnete a to vám pomůže zachovat klid.

Vy sama už jste někdy musela pomoct poskytnout?

Ano, stalo se mi to už několikrát. Neříkám, že jsem přímo zachránila lidský život. Ale v rodině máme epilepsii a náhlé omdlévání. Vím, co mám dělat, když se nedejbože někdo v mým okolí bouchne do hlavy, jak vypadá stabilizovaná poloha, umělé dýchání. Vím, že dýchání je pro kojence jiné než pro dospělého, nebo vím, co se má dělat, když se někdo topí. Takové základní věci, že můžete rychle vystartovat. Teď se mi to stalo na pláži na Kypru. Maminka měla tři děti a to malinké, které sotva sedělo, bylo na břehu, nožičky mělo jen deset centimetrů ve vodě a překotilo se a spadlo čumáčkem do vody. Bylo to jen pár vteřin, kdy mělo hlavu pod vodou, nos plný písku a jeho maminka byla paralizovaná strachem a hrůzou, že jenom řvala, takové hrozné skřeky vydávala a nebyla schopná mu pomoct. Naštěstí jsme tam byli. Přitom je to drobnost a je to o tom nebýt línej a udělat si ty kurzy nebo aspoň projít nějakým kurzem první pomoci ještě před tím, než se to týká vás. Pak jste strašně šťastnej, že víte, co máte dělat.

Jak to Mahuleně v její nové roli sluší, se můžete podívat do fotogalerie pod článkem.

Mahulenu Bočanovou uvidíte v Modrém kódu poprvé v pondělí 8. 10. ve 20.15. 

Jednotlivé epizody Modrého kódu a také dadlší informace o seriálu sledujte online.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!