Modrý kód opět pomáhá, herci předali respirátory seniorům

Herci ze seriálu Modrý kód, ve spolupráci s partnerem projektu, AMPER Holding, se opět rozhodli pomoci tam, kde je to potřeba, a to v Domově seniorů v pražských Malešicích, kde vlastnoručně předali hned 300 respirátorů KN95.
Seriáloví herci se zástupcem společnosti AMPER Holding před Domovem pro seniory v Malešicích.
Seriáloví herci se zástupcem společnosti AMPER Holding před Domovem pro seniory v Malešicích.
FTV Prima/ Modrý kód

reklama

Hercům z Modrého kódu Sabině Laurinové, Renatě Prokopové, Báře Fišerové a Jakubu Štěpánovi není situace kolem nedostatku roušek a respirátorů v domovech seniorů lhostejná, a proto se již poněkolikáté rozhodli v rámci platformy Modrý kód pomáhá dodat ve spolupráci s AMPER Holding Domovu pro seniory Malešice 300 respirátorů z celkového počtu 1000 ks, které budou distribuovány do dalších vybraných domovů pro seniory.

Herci ze seriálu Modrý kód opět pomáhali

„Moc mě potěšilo, že jsme tu dnes způsobili radost naší návštěvou a mohli jsme předat dárky v podobě respirátorů a roušek, knih a her Modrého kódu. Dámy a pánové z domova seniorů nás odměnili potleskem,“ sdělila nám své pocity Sabina Laurinová, které také kolegové na akci popřáli k narozeninám.

Sabina Laurinová
Autor: FTV Prima/ Modrý kód Sabina Laurinová

„Já vlastně závidím seniorům, které jsme navštívili, že mohou být takto spolu. Samozřejmě vím, že společné soužití má svá úskalí, ale bylo moc fajn vidět partu babiček a dědečků, jak si tam žijí, mávají a dělají mezi sebou fóry,“ sdělila nám Renata Prokopová.

Sabina Laurinová
Autor: FTV Prima/ Modrý kód Sabina Laurinová

„Ačkoli jsme tady a v roušce před domovem důchodců, tak jsem se moc těšila, člověk má fajn pocit, že dělá něco hezkého v téhle těžké době,“ dodala Bára Fišerová.

„Na první pohled je vidět, že senioři jsou lidé plní života. I přes pandemii a paniku se dokážou usmívat, a to je moc fajn. Jsem rád, že jsme jim mohli alespoň tímto malým dárkem vykouzlit úsměvy na tváři,“ dodal závěrem seriálový záchranář Jakub Štěpán.

Sabina Laurinová a Bára Fišerová
Autor: FTV Prima/ Modrý kód Sabina Laurinová a Bára Fišerová

Vítané rozptýlení

„V našem portfoliu je hodně klientů nemocnic a sociálních zařízení tohoto typu, zhruba před třemi týdny jsme zjistili, že situace je opravdu kritická, a je především nedostatek respirátorů třídy KN95. Jsme proto rádi, že jsme spolu s herci Modrého kódu mohli pomoci a dodat respirátory do domovů pro seniory,“ sdělil Jan Palaščák, zakladatel skupiny Amper.

„Já bych chtěla všem moc poděkovat nejen za respirátory, které jsou v této době velmi potřebné, ale také za to, že herci z Modrého kódu přijeli a naše seniory trochu rozptýlili,“ sdělila Radka Horáčková za Domov pro seniory v Malešicích.

AMPER Holding Domov pro seniory Malešice
Autor: FTV Prima/ Modrý kód AMPER Holding Domov pro seniory Malešice

V rámci projektu Modrý kód pomáhá je to již několikátý charitativní počin v řadě. Herce ze seriálu mohou diváci vídat také v krátkých spotech, kde radí, jak dodržovat základní hygienická pravidla, a chránit tak před nákazou sebe i ostatní.

Seriál Modrý kód sledujte na obrazovkách televize Prima každé pondělí a středu od 20.15 nebo ho sledujte v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!