Přílet milované manželky primáře Bojana Bíby vyústí v tragédii. Sledujte Modrý kód!

Na to, že je Velikonoční pondělí, bude Modrý kód pořádně dramatický. Nezapomeňte se na něj dnes večer na Primě dívat!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Modrý kód (9) - upoutávka

reklama

V Modrém kódu se opět setkáváme s malým Jindrou, který trpí epilepsií. Jeho otec, přísný pan Hojer, se kterým se tak onehdy střetla doktorka Vali, si pro Jindru najal asistenta Otu. Ten se o syna stará, vozí jej do školy a tak obecně se mu snaží zajistit veškeré blaho. Jenže stane se, co nikdo nechtěl…

Viktor Žák žárlí na Aleše Nývlta, lékaře, který „nadbíhá“ Mery a nosí jí kytky a všemožně ji zahrnuje dárky. Mery si ale jeho řeči nenechá líbit. Ona umí být pěkně sarkastická!

Ach ty vztahy

Co se vztahů a vztahových problémů týče, pondělní díl jimi bude doslova nabitý! Například osazenstvo urgentu zažije pořádnou melu, kdy bude svědkem scény milostného trojúhelníku.

Zábavu přeruší až příjem mladého muže a chlapce po autonehodě. Ukáže se, že se jedná právě o Jindru a Otu! Ota je na tom kvůli možnému zranění páteře dost špatně, ale jediné, o co se zajímá, je zdraví malého Jindry. Bohužel se neudrží a jde se za chlapce podívat, i když má vážné poranění hrudníku.

Nadstandartní vztahy

Na urgent přivezou onkologickou pacientu s bolestmi břicha. Nakonec se ukáže, že jejím ošetřujícím lékařem je „nápadník“ Mery, lékař Nývlt. Jeho pacientka nechce komunikovat s nikým jiným, než s ním, a navíc se odmítá od kohokoliv jiného nechat vyšetřit. Rasputin i ostatní v nemocnici si všimnou, že pacientka vnímá jejich vzájemný vztah poněkud za hranicemi vztahu lékař – pacient. Paní Rychlá, pacientka MUDr. Nývlta, nadále zvrací, má bolesti, ale stále odmítá ošetření od kohokoliv jiného než Nývlta. To už začíná být podezřelé nejen Rasputinovi, ale dokonce i Bojanovi. Nývlt si s ní proto rozhodne promluvit, a ačkoliv vše nestačí úplně říci, paní Rychlé to dojde a rozhodne se k razantnímu kroku…

Bíba je zpátky

Primář Bojan netrpělivě čeká na přílet své ženy, pro niž má přijet na letiště. Bíba jej i celý personál urgentu, s nimiž se všemi důvěrně zná, překvapí a do nemocnice dorazí „po vlastní ose“. Všichni mají velkou radost, že Bíbu konečně vidí. Jenže něco není v pořádku. Bíba totiž zničehožnic zkolabuje.

Vyplyne najevo, že Bíba potřebuje operaci. Tu má vést David s Rasputinem, ale Bojana z operace vykáží. Bojí se totiž, aby všichni nebyli z jeho přítomnosti nervózní. David se rozhodne pro kontroverzní a riskantní zákrok, který je ale jediným možným řešením. Primář se rázem ocitá v situaci, jak by si v životě nepředstavoval.

Hysterický Hojer

Do pokoje, kde leží Oto, vtrhne zanedlouho Jindrův otec a na Otu uhodí, že mu syna zmrzačil. Nešikovně přitom narazí do Petry, která spadne na Otu a nechtěně mu tak způsobí další vážně poranění. Vali se nakonec kvůli jeho hulvátství neudrží a Hojerovi vynadá, že je necitlivý, naštvaný na celý svět a nikoho neposlouchá. Vysvětlí mu také, že Ota Jindru nezmrzačil, ale právě naopak, zachránil jej. Právě od Oty se ale posléze dozví, že nic není černobílé a možná ani Hojer není tak hrozný člověk, jak působí.

Dívejte se na Modrý kód v pondělí od 20.15 na Primě! 

reklama

reklama