Prokop bude muset v Modrém kódu zachránit život své mamince

Jenže jak jej neustále přesvědčují okolnosti, je příliš nejistý, než aby na urgentu mohl pracovat. Dokáže zachránit život své matce?
Modrý kód (40) - upoutávka

reklama

Největším případem urgentního příjmu je malá holčička, která spadne na dětském hřišti z prolézačky, která ji přiškrtí a zlomí krční obratel. Čeká ji tedy složitá operace, kdy se hraje nejen o to, zda bude chodit, ale i o její život.

Malý "otec" rodiny

Holčičku měl hlídat její starší bratr, který je z jejího zranění úplně vedle. Nakonec vyjde najevo, že žijí pouze s matkou a syn přebírá hlavní mužskou roli v rodině. Jen jestli toho není na mladíka až moc.

Dalším případem je muž, na něhož zapůsobila gravitace při pádu z žebříku. Překvapivě je ale rád, že se mu něco stalo – konečně si bude moci trochu oddychnout od práce. Dále přivážejí zraněného běžce, kterého srazilo auto a má pravděpodobně vážné zranění hlavy.

Průšvih s výzkumem

Za Davidem do Rubavy přijíždí jeho kamarád a spolupracovník na výzkumu Janek. S dost špatnou zprávou! Experimentální léčbu zkoušel na jednom ze svých pacientů, a ten zemřel. Nebyla to sice chybou léčby, ale na to se již nikdo neptá. A před Rubavou se již srocují novináři, kteří se o případ, a hlavně o Davida, navzdory tomu, že již ve výzkumu nefiguruje, velmi zajímají:

Novinářské hyeny
Novinářské hyeny

O celý případ se samozřejmě začne zajímat jak Hofbauer starší, tak starostka Růžičková:

Profesor Hofbauer utře starostku
Profesor Hofbauer utře starostku

V životě Vali se začíná evidentně leccos měnit. Největší podíl na tom má záchranář Dan:

Chlap na obzoru
Chlap na obzoru

Bíba přichází požádat Mery o pomoc. Chce, aby vysvětlila jejímu manželovi, primáři Bojanovi, že pokud si vezme dovolenou, urgent se nezboří. Chce s ním totiž letět do Anglie za jejich synem Matym, jehož partnerka otěhotněla a z Jiřího se tedy v dohledné době stane dědeček:

Bojan bude děda
Bojan bude děda

Na urgent přivážejí opět Prokopovu maminku, která má problémy se srdcem. Nejvíce ji ale trápí, že se spolu její syn a její manžel nejsou schopni domluvit. Když svého syna přesvědčuje, aby se s otcem domluvil, zkolabuje. Prokop diagnostikuje tenzní pneumotorax. Kvůli tomu, že jsou uvězněni v rozbitém výtahu, musí okamžitě jednat. Podaří se mu vlastní maminku zachránit? 

Dívejte se ve středu od 20.15 na Primě na Modrý kód.

reklama

reklama