Roman Vojtek alias Dany je nová posila rubavské záchranky v Modrém kódu

Dan, kterému se říká Dany, je chlapík, co v Rubavě potká svojí dávnou spolužačku Vali. Té se bude chtít zalíbit a navázat s ní vztah. Zatím ale nechce žádné závazky, je spíš pro volnější vztah, takže mu bude soužití s dcerou partnerky trochu život komplikovat. Doposud byl zvyklý řídit život podle svého, a tak teprve v budoucnu uvidíme, jak to s nimi dopadne.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Záchranář Dany

reklama

Jaký je váš vztah k lékařům a zdravotníkům vůbec?

Čím dál tím lepší, nebylo to vždycky takové, jsou v tom osobní vzpomínky a záležitosti z mládí, ale hodně se změnilo v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, i přístup je zcela jiný. Z mládí si pamatuji, že jít k zubaři na základní škole bylo to největší peklo, co mohlo člověka potkat. Nebo ležet v nemocnici, která tenkrát připomínala něco mezi psychiatrickou léčebnou a pitevnou. Dneska je to všechno jinak. A i já to beru jinak. Ale samozřejmě, že nejlepší je se nemocnicím vyhýbat a to bych rád dodržel až do své smrti.

Soužití s Vali a její dcerou Růženkou, to není nic pro Danyho
Autor: Produkce Soužití s Vali a její dcerou Růženkou, to není nic pro Danyho

Umíte si představit, že byste se jako záchranář nebo lékař mohl živit?

Ne, to vůbec ne. Já je obdivuji a smekám před všemi, kteří tuhle práci dělají. Jednak pro to, co všechno si museli nastudovat a co musí umět, a také pro to, čemu jsou každý den vystavováni, co musí vidět a zažít.

V běžném oboru se člověk setká se smrtí nebo ohrožením života možná několikrát v životě, ale oni se s takovými věcmi setkávají denně. A i přes veškerou snahu záchrana někdy nevyjde. Nedovedu si představit, že bych se musel vyrovnávat s věcmi, jako že třeba umřelo dítě.

S Vali se Dany setká po letech právě na urgentu
Autor: Produkce S Vali se Dany setká po letech právě na urgentu

Jak se vám pamatují latinské názvy, které jako zdravotník hodně používáte?

Vůbec. Prakticky 80 % obrazů, ve kterých vystupuji, začíná tak, že přivezu pacienta s nějakým zraněním a musím ze sebe rychle vychrlit diagnózu. Což si myslím, že dělám, ale pan režisér by to chtěl ještě rychleji. Musím říct, co mu je, co jsme mu zaintubovali, kolik miligramů čeho jsme mu dali, kde má jaké tržné rány a pohmožděniny… Nevím, nevím, kdybych tohle dopředu věděl, jestli bych do toho šel. (smích)

Samozřejmě že zapamatovat se to dá, ale ve chvíli, kdy se ozve stop, to okamžitě vypouštím z hlavy a zapomínám. Je to pro mě španělská vesnice.

Znáte se už s kolegy z Modrého kódu z dřívějška, nebo jste se poznali až na place?

Prakticky se znám se všemi. Buď jsem s nimi točil, nebo jsem s nimi hrál v divadle. S Marikou Procházkovou jsme hráli dokonce i jeden zamilovaný pár v muzikálu Producenti.

Zapamatovat si latinské názvy diagnóz je pro Romana Vojtka často složité
Autor: Produkce Zapamatovat si latinské názvy diagnóz je pro Romana Vojtka často složité

Pokud vás budeme chtít vidět v dalších projektech, třeba i v divadle nebo v kině, na co byste nás pozval?

V divadle Hybernia budeme hrát přes léto v původním obsazení muzikál Mamma Mia, představí se tam všechna velká jména jako Helena Vondráčková, Leona Machálková, Danka Šinkorová, Petr Kolář, budeme hrát s živým orchestrem. Dál už čtrnáctým rokem hrajeme v Divadle Palace komorní muzikál Miluji tě, ale. A od září můžu diváky pozvat na muzikál pro děti i dospělé Ať žijí duchové v Kongresovém centru, který v listopadu vystřídá muzikál Rocky pro dospělé.

Záchranáře Roman Vojtek obdivuje
Autor: Produkce Záchranáře Roman Vojtek obdivuje

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!