Saša Rašilov a další kolegové z Modrého kódu se nechali očkovat

Oblíbený divadelní a seriálový herec Saša Rašilov se společně s rodinou rozhodl nepodcenit letní sezonu a nechal se očkovat proti klíšťové encefalitidě.
Modrý kód: Saša Rašilov se nechal očkovat
Modrý kód: Saša Rašilov se nechal očkovat
archiv FTV Prima

reklama

Na obrazovkách televize Prima Sašu Rašilova můžeme vidět v seriálu Modrý kód, kde hraje traumatologa Michala Tomáška. „Role doktora pro mě není cizí, hraju v pořadí již čtvrtého lékaře. Ale i přes to pociťuji v čekárně lehkou nervozitu a chvění. Už jako malý jsem neměl nemocnice rád a strach z bílých plášťů mne úplně neopustil,“ vypráví sympatický herec. Proč se rozhodl sebe a svou rodinu očkovat? „Už jsem nad tím nějaký čas přemýšlel. Doporučil bych to všem. Chystá se na to i moje manželka Lída, a byl bych rád, kdyby to absolvovaly všechny moje dcery,“ dodává Saša Rašilov.  

Modrý kód: Saša Rašilov se nechal očkovat
Autor: archiv FTV Prima Modrý kód: Saša Rašilov se nechal očkovat

Klíšťata jsou odporná!

Čím dál vyšší výskyt klíšťat a nebezpečí spojené s tím řeší také herečka ze seriálu Krejzovi, Kristýna Kociánová. „Myslím si, že klíšťata jsou hnusný a odporný a ještě přenáší věci, které opravdu nechceme. A pokud se těm věcem dá předejít, tak je to jedině dobře a neměli bychom to podcenit. Ty následky potom můžou být i celoživotní,“ říká Kociánová.  „Teď už se nemusím tolik bát chodit do lesa,“ směje se.

Klíšťata nemá ráda ani Kristýna Kociánová
Autor: archit FTV Prima Klíšťata nemá ráda ani Kristýna Kociánová

Měl kliku

I mladý herec Jan Komínek se rozhodl neponechat nic náhodě a nechal se očkovat. „Vyrůstal jsem na chalupě, celé dny jsem běhal po lese. Takže jsem pak přišel domů a lehl si na stůl a rodiče vybírali klíšťátka,“ vypráví Komínek.  „Myslím, že to byla velká klika, že v tom množství žádné nebylo infekční,“ dodává.

I herec Jan komínek se proti klíštěti nechal očkovat
Autor: archiv FTV Prima I herec Jan komínek se proti klíštěti nechal očkovat

Očkování dává smysl

Modrý kód: Šárka Vondrová osvětě fandí
Modrý kód: Šárka Vondrová osvětě fandí

Herečka Šárka Vondrová tráví celé léto na chalupě a na očkování dorazila i se svým synem. „Tady mi to dává smysl, takže ano, když existuje možnost ochránit se v tomto případě, tak ji ráda využiji,“ říká s úsměvem půvabná blondýnka. „Vzdělávací kampaň o poskytování první pomoci, která seriál Modrý kód doprovází, může pomoct zachránit lidský život. Proto jsme rádi pomohli odstranit jedno z rizik, které by pokračování seriálu mohlo omezit – tedy onemocnění herců klíšťovou encefalitidou. Ta je totiž závažným virovým onemocněním, které může zejména u dospělých skončit i trvale poškozeným zdravím, v nejhorším případě dokonce i smrtí. Očkování přitom poskytuje před onemocněním spolehlivou ochranu. A stojí za to myslet nejenom na sebe, ale i na celou rodinu, protože i nekomplikovaný průběh onemocnění může mít kvůli dočasnému omezení pracovních schopností závažné dopady na rodinný rozpočet,“ vysvětluje Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny, která očkování zajistila.

Modrý kód sledujte online v archívu na webových stránkách pořadu!

reklama

reklama