Skvělá pomoc. Roušky od Gránského, Rychlého, Maděriče nebo Frejové míří na pomoc do pražské nemocnice. Čí obličeje budou zdobit?

Jak jsme včera aktuálně informovali, natáčení seriálu z nemocničního prostředí urgentního příjmu Modrý kód, bylo na týden pozastaveno. Během natáčení oblíbeného seriálu, konkrétně při natáčení operací používají velmi často herci jako doplněk svých kostýmů roušky. A protože konkrétně roušky, kterých je v současnosti na trhu nedostatek, nebudou nyní do doby, než se začne opět natáčet, potřebovat, rozhodli se je producenti seriálu využít jinde.
Marek Němec a Ondřej Rychlý
Marek Němec a Ondřej Rychlý
FTV Prima/ Modrý kód

reklama

„Po přerušení natáčení seriálu Modrý kód jsme se rozhodli, že nevyužité roušky, které máme na skladě v kostymérně v počtu cca 500 ks věnujeme Fakultní nemocnici Motol,“ sdělil PR koordinátor seriálu Modrý kód Stanislav Běle.

Ze seriálu Modrý kód do Motola

V této pro všechny nelehké době jednotliví herci projevili vysokou míru solidarity. „Jsem moc rád, že naše roušky, které jsme nevyužili na natáčení, pomůžou v této době tam, kde jich je nejvíc třeba,“ sdělil nám představitel Prokopa Hlinky, herec Ondřej Rychlý. „Samozřejmě mě těší, že naše roušky pomůžou v motolské nemocnici. Až začneme znovu seriál točit, tak už dorazí do republiky určitě nové zásoby roušek,“ reagoval představitel doktora Miloše Valenty Mojmír Maděrič.

Saša Rašilov
Autor: FTV Prima/ Modrý kód Saša Rašilov

„Je to skvělý pocit a jsem rád, že i těmito rouškami, které darujeme z Modrého kódu, můžeme v tomto okamžiku motolské nemocnici pomoci,“ dodal závěrem Petr Konáš.

Mojmír Maděřič a Marika Procházková
Autor: FTV Prima/ Modrý kód Mojmír Maděřič a Marika Procházková

Modrý kód sledujte každé pondělí a středu ve 20:15 na Primě. Již příští středu 25.3. oslaví seriál Modrý kód tři roky od zahájení vysílání. Připomeňte si jeho začátky online:

Jak se chránit před koronavirem

Modrý kód a Český červený kříž pomáhají s osvětou! Takto se můžete chránit proti koronaviru

reklama

reklama