Videoreportáž: Herci seriálu Modrý kód opět na place! Jak se natáčí v době pandemie?

Pusťte si extra reportáž z natáčení Modrého kódu v době korony. Co všechno je teď na place jinak a jak návrat do práce vítají herci? Poslechněte si Sabinu Laurinovou, Patricii Pagáčovou nebo Davida Gránského a podívejte se na první záběry ze zákulisí natáčení.
Brány ateliéru seriálu Modrý kód se opět otevřely.
Brány ateliéru seriálu Modrý kód se opět otevřely.
achiv FTV Prima/ Modrý kód

reklama

Na urgentním příjmu v Rubavě vypadá vše jako před vyhlášením nouzového stavu. Jen vzduch v ateliéru, kde jsou interiéry nemocnice situovány, je nyní prosycen nefalšovaným pachem dezinfekce a pod rouškami se tady lehce přidušeni pohybují úplně všichni bez jediné živé výjimky.

Ukázalo se, že obnovení natáčení seriálu Modrý kód je dobrou zprávou nejen pro televizní diváky, ale i pro herce a všechny členy štábu.

VIDEO: Pusťte si celou reportáž ze zákulisí obnoveného natáčení seriálu Modrý kód: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Návrat na plac v době koronaviru

Jak zaznělo v reportáži, vznik nových dílů oblíbeného seriálu Modrý kód se ani po určitém rozvolnění restrikcí neobejde bez dodržování mimořádných bezpečnostních opatření. Natáčet bez roušek sice vláda povolila, ovšem jen během ostrých záběrů. „Nosíme všichni roušky. My herci, když se jede ostrá, je sundaváme. Byli jsme všichni testováni, takže by i tak mělo být všechno v pořádku,“ uvádí o nové době natáčení herečka Patricie Pagáčová.

Přečťete si také rozhovor s Patricií Pagáčovou o jejím návratu do práce i líbacích scénách.

"V každé dekoraci stojí lahvička s desinfekcí. Snažíme se stranit, být na větší distanc, neshlukovat se a dodržovat to, co musíme. Všichni herci prošli testy, všichni jsou negativní, a proto mohou být na kameru bez roušek," doplňuje k bezpečnostním pravidlům na place režisér Lukáš Buchar.

Skok do neznáma

„Přiznám se, že jsem měla trochu trému, obavy jak to všechno bude fungovat, protože ty dva měsíce v karanténě je člověk vyloženě odstřižený,“ vnímá svůj návrat před kameru herečka Sabina Laurinová, která s rodinou doporučovaný odstup skutečně dodržovala, především s ohledem na své rodiče. „Člověk když někam jde, jde po ulici, tak se spíš snaží všem vyhýbat. Herecká profese je velmi kontaktní povolání, takže je to náročnější, ale zatím myslím, že návrat byl úplně přirozený.“

Herci David Gránský a Patricie Pagáčová během zkoušky. V rouškách.
Autor: achiv FTV Prima/ Modrý kód Herci David Gránský a Patricie Pagáčová během zkoušky. V rouškách.

V ateliéru je nyní také mnohem méně lidí. Pracuje se bez komparsu, jehož drobnější role se museli chopit sami členové štábu.

„Když jsem přišel do maskérny, byli tam všichni v modrých hábitech – a byli to naši maskéři, kteří nás líčili s rouškou a štítem a pak šli ještě na plac hrát kompars. Tak to bylo zajímavý,“ přibližuje další změny herec David Gránský. „Je to samozřejmě trochu ztížený, ale jsem rád, že můžeme dál natáčet a dávkovat divákům díly jejich oblíbeného seriálu,“ dodává s upřímnou radostí z návratu do práce představitel doktora Matyho Bojana.

Poslechněte si celý rozhovor s Davidem Gránským o návratu na plac po koronavitové pauze:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Modrý kód: Rozhovor s Davidem Gránským

Novinkou je i způsob vydávání občerstvení. K těmto účelům zde operativně vzniklo výdejní okénko.

Zapojení koronaviru do děje?

Diváky také zajímá, jestli nový koronavir bude zapojen do děje nových dílů seriálu Modrý kód. "Nemohli jsme, protože navazujeme na roztočené díly před pauzou. Kdybychom roztáčeli nové díly, určitě by se to do děje zakomponovat dalo, ale takhle by byla narušená návaznost, a to jsme si nemohli dovolit," vysvětluje režisér Lukáš Buchar.

Premiérové díly seriálu Modrý kód můžete sledovat v pondělí a ve středu nebo již nyní v exkluzivní předpremiéře v iPrima Videopůjčovně:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!