Kája z Mordparty dál pátrá po své matce, která emigrovala

Kája se nenechá odradit, jeho otec umírá a vypadá to, že matka, která ho opustila před pětadvaceti lety, se pohybuje poblíž. Mladý vyšetřovatel bude mít s kolegy na stole dva případy, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí, ale jen na první pohled. Sledujte nový případ Mordparty už v úterý ve 21.30!
Jeho slabostí jsou ženy a nevyřešená minulost s rodiči
Jeho slabostí jsou ženy a nevyřešená minulost s rodiči
archiv Prima

Další díl Mordparty uvidíte tuto neděli ve 21.30 na Primě.

Sledovat nový seriál Mordparta můžete i na PrimaPlay.

Nevěra

5. případ: vražda, která vypadá jako pojišťovací podvod

místa činu: násep železniční tratě a klenotnictví

vyšetřuje: Mordparta - tým vyšetřovatelů ve složení: Kolumný alias Colombo (Jiří Bartoška), Kája (Vojta Kotek), Naďa (Markéta Plánková), Pavel (Pavel Batěk), Milan (Jiří Bábek)

Z televizní obrazovky k nám mluví moderátor ranních zpráv a připomíná kauzu krádeže klenotů v hodnotě 20 milionů korun, která se stala před dvěma dny během transportu na letiště Václava Havla. Na obrazovce je teď Olívia Zelinger jak spěchá do budovy firmy, následují záběry bezpečnostní dodávky odstavené na krajnici a obehnané policejní páskou, fotka muže v uniformě sbs agentury. Při přepadení byl postřelen jeden ze zaměstnanců bezpečnostní agentury. Nyní je po operaci a mimo ohrožení života… připomíná moderátor. Klenoty patřily české firmě Zelinger a směřovaly do Paříže, aby se tam účastnily slavnostního otevření módní sezóny. Majitelem je známý klenotník Petr Zelinger, jehož šperky v minulosti zdobily hvězdy, jako Monika Belluci, nebo Jenifer Lawrence.

Mordparta řeší případy, ke kterým se policie obyčejně nedostane
Autor: archiv Prima Mordparta řeší případy, ke kterým se policie obyčejně nedostane

Smrt na kolejích

Ocitáme se v reálu. Auto, které patří vyšetřovateli Kájovi Plíhalovi, stojí v popředí, v pozadí železniční násyp s kolejemi, kolem nich technici. Kája dřepí mezi kolejemi, dívá se na techniky v overalech, v linii kolejí sbírají kusy roztrhaného těla. Vlak přejel muže, který ležel v kolejišti… v dost nepřehledném úseku. Tělo je roztahané asi na padesáti metrech… Na hlavě soudní lékař objevil střelnou ránu, kalibr 38. Jeto opuštěný úsek tratě, pět kilometrů od nejbližší vesnice, tudy lidi moc nechodí.

V blízkosti nejsou žádní dělníci a na cestě není odstavené žádné auto…Jeden z techniků fotí ruku, ta má jen tři prsty, jizvy jsou ale zahojené, zranění je staré. Na zápěstí má vojenské hodinky. Psovod dává psovi čichnout ke kusu oděvu, táhne ho. Skupinka vyšetřovatelů se obrátí za hlasem psovoda. Pes a pak ostatní vcházejí na louku, tu nebylo skrz stromy vidět, zastaví se, rozhlíží se. Na louce jsou pneumatikami rozryté koleje, vedou kolem sudů, na jednom je nakreslený terč.

U výslechů uslyšíte tajemství, o kterých se nemluví
Autor: archiv Prima U výslechů uslyšíte tajemství, o kterých se nemluví

2 kriminální zločiny, které se sebou souvisejí

Pes zůstane stát u místa se zaschlým červeným flekem, štěká. Psovod ho odtahuje. Kapitán Naďa Vokušová přichází, dřepne si k fleku. Na stéblech trávy vidíme kapky krve, vypadá to, že oběť tady zastřelili.

Kája zkoumá sudy. Prstem přechází po dírách v terči. Odsune jej, jsou pod ním kovové úlomky. Vezme je do dlaně. Projektily… minimálně dva různé kalibry. Kája konstatuje, že to tu připomíná cvičiště... Naďa se zeptá: „Cvičiště čeho…?“ Není to jediná otázka, kterou musí Mordparta začít řešit.

Přidělený zástupce prvního pražského oddělení, Radačinský, který se bude na vyšetřování podílet, jim oznámil, že kulka, co zabila muže z kolejiště, je shodná s projektilem, který lékaři vytáhli z těla postřeleného sbskáře. Loupež šperků souvisí s vraždou na železničním náspu. Co tyto dva případy spojuje? Zdá se, že lupiči a agentura, která šperky převážela…

Mordpartu uvidíte už v úterý na Primě ve 21.30!

Poznejte hlavní postavy Mordparty představené samotným Columbem:

 

Mordparta - upoutávka (Bartoška postavy)
Mordparta - upoutávka (Bartoška postavy)

 

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška  představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele PavlaJiří Bábek šéfa oddělení Milana.

 

Mordparta - Vojta Kotek a Jiří Bartoška v roli vyšetřovatelů

Co můžete od nového krimi seriálu Mordparta čekat? Kvalitu. Podívejte se na upoutávky

Mordparta

Mordparta vás dostane! Přežijete?

 

 

–––

reklama