Vydejte se s Návštěvníky II do chodeb času!

Udatný rytíř Godefroy dokonale zahraný Jeanem Reno si už chystal svatební prsteny, když se dozvěděl, že svatba se prozatím nekoná. Proč? Někdo ukradl nevěstiny rodinné šperky a vzácnou relikvii, jež je důležitá pro zachování potomstva. A tak se v pokračování Návštěvníků znovu cestuje časem.
Záběry z francouzské komedie Návštěvníci II: V chodbách času
Záběry z francouzské komedie Návštěvníci II: V chodbách času
Gaumont Film Company

reklama

Píše se rok 1023, je předvečer slavné svatby rytíře Godefroye (Jean Reno) a jeho milované Frénégondy, která je dcerou vévody z Pouille. Jenže v tom okamžení se ve francouzské komedii Návštěvníci II: V chodbách času (1998) náhle zjistí, že rodinné šperky nebohé nevěsty zmizely.

Ukradena byla i převzácná relikvie svatého Rolanda, která po staletí zajišťovala plodnost ženám z rodiny vévody z Pouille. A která teď měla posloužit i Frénégondě. Zdrcená nevěsta se odmítne za Godefroye provdat. On navíc tuší, že za tímto lupem stojí jeho prohnaný sluha Jacqouille.

Záběry z francouzské komedie Návštěvníci II: V chodbách času
Autor: Gaumont Film Company Záběry z francouzské komedie Návštěvníci II: V chodbách času

Jenže problém je, že Jacqouille obelstil svého pána, a místo aby s ním na konci prvního dílu cestoval zpět do minulosti, tak namísto sebe poslal svého potomka, potřeštěného zbohatlíka Jacquarda. Ctihodnému Godefroyovi tak nezbyde nic jiného, než znovu projít branou času a vydat se pro klenoty do budoucnosti tam, kde při předchozí návštěvě zůstal Jacqouille. Musí z něj vytlouct ty klenoty. Rytíř totiž touží po jediném – a to je svatba s Frénégondou a pokračování rodu.

Ovšem pozor! Vzhledem k tomu, že sluha Jacqouille zůstal v budoucnosti, vytvořil tak svého předka v minulosti. A protože Jacquard původně v minulosti nebyl, neboť patřil do budoucnosti, vytvořila se ještě jedna postava Jacquardova potomka v budoucnosti. Christian Clavier tak hraje dokonce čtyřroli, jako vždy super energicky a téměř geniálně.

Je to bláznivé, potřeštěné a valící se v naprosto šíleném tempu, ale bavit se budete opět královsky.

Pusťte si francouzskou komedii Návštěvníci II: V chodbách času ve středu ve 20.15 na Primě!

Záběry z francouzské komedie Návštěvníci II: V chodbách času
Autor: Gaumont Film Company Záběry z francouzské komedie Návštěvníci II: V chodbách času

Info - Střípky – Drby

  • Herečka Valérie Lemercier odmítla hrát v pokračování Návštěvníků s podtitulem V chodbách času. V prvním díle Návštěvníků hrála dvojroli středověké šlechtičny Frénégondy a zároveň současnou postavu Béatrice z Montmirail. Herečka uvedla, že se jí zdál scénář velmi špatný a spousta vtipů a scén byla příliš podobná těm z prvního dílu. „Nechci dělat stejnou věc dvakrát,“ uvedla herečka úsečně.
  • Někteří kritici filmu se diví, proč do druhého pokračování především šli Jean Reno a Christian Clavier. Jenže úspěch jedničky byl tak bombastický, že z rozjetého vlaku by byla hloupost vyskakovat.
  • Také Návštěvníci 2: V chodbách času (Les Visiteurs 2: Les Couloirs du temp, 1998) slavily slušný finanční úspěch. Rozpočet filmu byl 140 milionů franků. Ovšem na vstupném se celosvětově vydělalo 54 milionů dolarů. A vzhledem k tomu, že jeden dolar si v roce 1998 kupovali Francouzi za přibližně 5,6 francouzských franků, udělejte si výpočet. A zjistíte, že Návštěvníci 2 se opět výborně vyplatili.
  • Řada fanoušků čekala, že krátce po dvojce se v kinech objeví další pokračování Návštěvníků. Ovšem museli si počkat dlouhých 18 let. Teprve do roku 2016  se datuje film Návštěvníci 3: Revoluce. Mezitím však ještě vznikl americký remake původního filmu a to v roce 2001. Jmenoval se Návštěvníci: Cesta do Ameriky.
  • Film Návštěvníci: Cesta do Ameriky ale skutečně nepřinesl nic nového. Jen učesal a přežvýkal pro americké publikum originální příběh z roku 1993. Ovšem oba slavní Francouzi si podrželi své role, a dokonce i režisérem byl tentýž muž Jean-Marie Poiré, který režíroval i všechny originální Návštěvníky. Jeden žasne, proč se to vůbec točilo…

reklama

reklama