Lékaři z Nemocnice Motol budou odstraňovat 2kilový nádor z plic

Další příběhy z Nemocnice Motol. Ve čtvrtek 23. června v novém díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě diváci uvidí mimo jiné příběh mladé ženy, které operovali nádor na plicích.
Petra Bohunická je dnes v pořádku
Petra Bohunická je dnes v pořádku
archiv Prima

reklama

Petra Bohunická (38) byla s přáteli na cyklistickém výletě, zadýchala se a nemohla ostatním, kteří si z ní dělali legraci, stačit. Šla na vyšetření, které odhalilo obrovský nádor na plicích, jenž navíc tlačil i na srdce. Nádor byl téměř velikosti míče na házenou.

Kdo bude operovat nádor velikosti míče?

Žádný chirurg příliš riskantní zákrok nechtěl provést. Záchranu našla ve FN Motol, kde se profesor Lischke rozhodl k operaci, i když ani on si nebyl jistý, zda nádor bude možné vyoperovat. Zákrok trval skoro 4 hodiny a výkon byl velice radikální. Lékaři se navíc museli vypořádat také s občasnými výpadky srdeční činnosti. Nakonec se ale operace podařila. Paní Bohunická se zotavovala rychle a po dvou týdnech byla propuštěna domů. Dnes se jí daří dobře.

 

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 23. června ve 20.15 na Primě.

Markéta trpí od mládí cystickou fibrózou

Lékaři z Motola budou transplantovat plíce mladé ženě

Marek během operace

Lékaři z Nemocnice Motol zachránili dítě unikátní operací mozku

Richarda bylo možné od dýchacího přístroje odpojit už za 24 hodin

Srdeční vady postihují 5 až 7 novorozenců z 1000, říká profesor Tláskal z Nemocnice Motol

Malý Štěpánek po operaci

Nemocnice Motol: 11měsíční Štěpánek má nádor na měchýři

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!