O seriálu

O mé rodině a jiných mrtvolách, O pořadu
O mé rodině a jiných mrtvolách, O pořadu

reklama

Kristýna (Ivana Chýlková) je neúspěšná jazzová zpěvačka, která se stále nevzdala svého snu o tom, že prorazí a bude slavná. Kromě nedostatku štěstí jí ale „stojí v cestě“ i vlastní rodina. Srážet sebevědomí měl takřka v popisu práce její tatínek Igor (Marián Labuda) a ani maminka Marta (Iva Janžurová) nevynechá jedinou příležitost, aby jí „jemně“ nepřipomenula, kde dělá dcera chybu. Manžel Luboš (Jaromír Dulava) se sice tváří, že za Kristýnou plně stojí a podporuje ji, ale podstatně více mu hlavu zaměstnávají jeho pacienti, kterým se věnuje ve své soukromé ordinaci. A navíc se všechno snaží řešit podle psychologických pouček. Nemluvě o tom, že i on bojuje s vlastní maminkou Klementýnou (Naďa Konvalinková), která tvoří dalšího člena této nevšední domácnosti. Ta si užívá svůj přímý přístup k životu a rozhodně se nemíní nechat nikým a nijak omezovat.

Ke Kristýninu klidu nepřidávají ani děti – nezávislá a anarchisticky zaměřená Veronika (Anna Linhartová) a nemluvný, ale trefný glosátor Petr (Jan Cina). Každý z členů rodiny má své představy o společném soužití – a Kristýně tak nezbývá čas ani energie na budování uvadlé kariéry, protože přednostně musí zařídit, aby se doma neodehrávala jedna katastrofa za druhou.

Zkrátka každý, kdo někdy měl manžela – psychologa, maminku – kartářku, věčně mladou tchyni, svobodomyslnou dceru, introvertního syna a ještě psa, a to vše pohromadě pod jednou střechou, ví přesně, o čem tenhle sitcom je…

Počet dílů: 8

Režie: JAROSLAV FUIT
Scénář: HALINA PAWLOWSKÁ a JANA PROCHÁZKOVÁ
Kamera: VIKTOR SMUTNÝ
Architekt: GABRIELA MARCINKOVÁ
Výkonný producent Closer s. r. o.: JIŘÍ KRATĚNA

V hlavních rolích:
Kristýna: IVANA CHÝLKOVÁ
Luboš: JAROMÍR DULAVA
Klementýna: NAĎA KONVALINKOVÁ
Marta: IVA JANŽUROVÁ
Veronika: ANNA LINHARTOVÁ
Petr: JAN CINA

Dále hrají:
MARIÁN LABUDA, BOB KLEPL, MAREK TACLÍK, JITKA ASTEROVÁ, MICHAL SUCHÁNEK a další.

reklama

reklama