Česká kuchyně trochu jinak, to je téma dalšího Ohnivýho kuřete Pod pokličkou

Seriálová kuchyně a v ní mistři svého oboru. I čtvrtý díl kuchařské show Ohnivý kuře pod pokličkou bude plný chutí a vůní. Základem menu bude tentokrát česká kuchyně, na kterou se ale podívají soutěžní dvojice trochu jinak. Vyhraje Halina Pawlowská s Miroslavem Gruszem, nebo Roman Zach s Vojtou Václavíkem? O nejlepším menu rozhodne porota již v neděli ve 14.20 na Primě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ohnivý kuře pod pokličkou (4) - upoutávka

reklama

Halina Pawlowská je v roli tety Danči zkušenou cukrářkou. Při vaření s šéfkuchařem Miroslavem Gruszem, jenž bude jejím parťákem, dojde samozřejmě i na dezert, ale podávat se budou i další jídla. Tříchodové menu připraví také její soupeř za plotnou, seriálový otec Šimon – Roman Zach. Ten bude naslouchat radám šéfkuchaře Vojtěcha Václavíka.    

Roman Zach a Halina Pawlowská
Roman Zach a Halina Pawlowská


Jaké menu společně se svými parťáky z řad profesionálů kuchařského oboru připraví?

Vojtěch Václavík a Mirek Grusz
Vojtěch Václavík a Mirek Grusz

Menu:

  • Uzený úhoř s krémem z libečku a bylinkovým salátem
  • Smažená perlička v pivním těstíčku s marinovanou zeleninou
  • Žemlovka

 

  • Rillette z uzené makrely
  • Kachní prsa, kompot z červeného zelí
  • Štrúdlové mille-feuille

 

Halina Pawlowská má o tématu dnešního vaření, jímž je česká kuchyně, jasno. „Narodila jsem se v Praze, moje maminka byla napůl Němka, která celý život žila v Praze, můj otec byl Ukrajinec z Podkarpatské Rusi, ale celý život prožil v Praze. To je podle mě česká kuchyně jinak,“ směje se Halina. Její parťák na nedělní vaření Miroslav Grusz působí ve vlastní restauraci, která je splněním jeho snu, jako zástupce šéfkuchaře pracoval i ve dvou michellinských restauracích v Praze a v Itálii. To Romana Zacha vařit naučil, jak sám říká, život a děti. A i když nevaří často, vaří rád. Naopak jeho parťák Vojtěch Václavík je v kuchyni denně. Jako šéfkuchař restaurace Hergetova Cihelna poslední měsíce vytvářel nové menu se zaměřením na středoevropskou tradiční kuchyni pojatou s lehkými inovacemi.

Které menu z „české kuchyně jinak“ dostane nejvíce bodů od poroty? O tom rozhodnou šéfkuchaři Gianfranco Coizza a David Díaz Delgado.

Ital Gianfranco Coizza a Španěl David Díaz Delgado
Ital Gianfranco Coizza a Španěl David Díaz Delgado

Vyzraje Halina Pawlowská na úhoře? A z čeho vytvoří Roman Zach pankáčské kopečky? Uvidíte v nové kuchařské show Ohnivý kuře pod pokličkou.

Čtvrtý díl zábavné kuchařské show Ohnivý kuře pod pokličkou již v neděli ve 14.20 na Primě.

reklama

reklama