Pan Popper, Jim Carey, Jessica Fletcherová a jejich tučňáci

Laskavá americká komedie z roku 2011, která, jak napsal jeden z kritiků, mohla být lepší, ale mohla být také mnohem mnohem horší. Pokud jí odpustíte jistou předvídatelnost, budete se bavit. Těšte se na sobotu na Prima MAX!
Pan Popper a jeho tučňáci - upoutávka

Jako dítě si Tom Popper svého tátu moc neužil. Věčně byl někde na cestách za dobrodružstvím a za exotikou a syna zanedbával. Jako dospělý se Tom ke svým dětem ovšem nechová o moc lépe. Práce je u něj na prvním místě, manželka se kvůli tomu s ním rozvedla a malá Janie a Billy rovněž nemají k tátovi moc blízko.

Pan Popper a jeho tučnáci - Obrázek 2
Pan Popper a jeho tučnáci - Obrázek 2
archiv FTV Prima

Vše se ale změní, když jednoho dne přistane v jeho newyorském bytě prazvláštní balík s ještě prazvláštnějším obsahem. Jeho zesnulý otec mu posílá „suvenýr“ ze své poslední cesty na Antarktidu – tučňáka. Pan Popper se ho snaží poslat zpátky, ale omylem objedná dalších pět. A tak se v jeho bytě najednou sejde Hryzoun, Hlučoun, Kapitán, Pitoma, Miláček a Smraďoch, šest tučňáků oslích, kteří mu oproti jeho původnímu plánu docela přirostou k srdci a změní celý jeho dosavadní život.

Dívejte se v sobotu ve 20.15 na Prima MAX!

Pan Popper a jeho tučnáci - Obrázek 9
Pan Popper a jeho tučnáci - Obrázek 9
archiv FTV Prima

Věděli jste, že…

  • ... původně měl roli pana Poppera hrát Ben Stiller? Když nevyšel Ben, uvažovalo se o Owenu Wilsonovi, Jacku Blackovi nebo Jimu Carreym.
  • ... jedním z největších taháků na této roli bylo pro Jimy Carreyho to, že bude moct tančit s tučňáky stejně jako jeho idol, slavný Dick Van Dyke ve snímku Mary Poppins (1964)?
  • ... někteří tučňáci byli vytvořeni trikově, ale někteří byli skuteční? Většina jejich scén se odehrávala ve speciálním chlazeném studiu.
  • ... co se tržeb týče, překonal snímek zdaleka očekávání filmového studia? S rozpočtem pouhých 55 milionů dolarů vydělal svým tvůrcům celý trojnásobek – 187 milionů dolarů.
  • ... slavná „Jessica Fletcherová“, herečka Angela Lansbury, si zde zahrála majitelku taverny, kterou se pan Popper nakonec místo likvidace rozhodne zachránit?
  • ... snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy od autorů Florence a Richarda Atwaterových plných 73 let po jejím vydání?
  • ... všech šest tučňáků i jejich potomci jsou namluveni stejným člověkem?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama