Legendární Pevnost Boyard se vrací!

Jestli existuje v Evropě nějaká opravdu kultovní soutěž, tak je to bez váhání Pevnost Boyard.
Otec Fura
Otec Fura

reklama

Opuštěná pevnost uprostřed moře – a k ní míří partička dobrodruhů, aby se postavila drsným nástrahám, které tu na ně čekají. Tak by mohla vypadat třeba povedená počítačová hra, ale na živo je to mnohem lepší. A tak vznikl soutěžní pořad Pevnost Boyard – a za víc než 20 let své existence se stal legendou televizní zábavy.

Na Prima Cool se teď můžete těšit na nové díly – vždy každou sobotu v 10.45. Připravili jsme pro vás celkem 65 dílů, těch nejnovějších z originální francouzské produkce. To znamená, že se můžete těšit nejen na odpudivé nástrahy pevnosti Boyard, ale také na nezapomenutelné postavy "hádankáře" Otce Fura i trpasličího průvodce Paklíče a Kebuleho. A samozřejmě nebude chybět ani sexy krotitelka tygrů Felindra!

Jak vypadá soutěž?

Soutěž samotná je rozdělena na čtyři části. V první z nich je úkolem soutěžících v časovém limitu 45 minut získat 7 klíčů. Klíče získávají za splnění úkolů v místnostech po celé pevnosti. V další části se pak tým přesunuje do podzemí, kde může získat bonusovou truhlu s penězi a také se musí osvobodit zajatci, kteří nestihli včas odejít z místnosti se soutěžním úkolem. V třetí části získávají soutěžící indicie, které jim napoví konečné heslo k trezoru a konečně v části čtvrté bojují proti mistrům pevnosti o čas pro získání peněz. V dalších sériích došlo k pozměnění počtu potřebných klíčů, časové dotace a dalším změnám.

Fort Boyard
Fort Boyard

Není Boyard jako Boyard

Soutěž vznikla už roku 1990. Od té doby se vysílala prakticky ve všech evropských zemích – a díky originalitě, vtipu i nadsázce všude s obrovským úspěchem. Není divu, že během těch 23 let, co existuje, vznikla celá řada národních verzí: nejprve přišla anglická, pak německá, ale objevila se dokonce i polská, alžírská nebo finská verze.

Jak se stát legendou

Pevnost Boyard byla prvním pořadem svého druhu. Díky jejímu úspěchu vznikla řada jejích klonů, například slavný Fear Factor. Jenže Pevnost Boyard je všechny předčí – nejen tím, že je jediným originálem, ale především díky tomu, jak neskutečně je úspěšná. Čísla jako důkaz:

– Dodnes bylo v pevnosti natočeno 1503 epizod seriálu

– V pevnosti je umístěno 10 televizních přenosných kamer, jedna kamera na pojízdném jeřábu, jedna podvodní kamera a několil desítek menších kamer v místnostech s úkoly

– Existuje celkem 21 národních verzí Pevnosti Boyard

reklama

reklama