Herci krimiseriálu Polda. Seznamte se

Seznamte se s obsazením herců v hlavních rolích seriálu Polda a s jejich charakteristikami.
Nový kriminální seriál Polda vysíláme každou neděli ve 20.15 na Primě.
Nový kriminální seriál Polda vysíláme každou neděli ve 20.15 na Primě.
archiv FTV Prima

reklama

V hlavní roli poručík Michal Bříza (David Matásek).

Jeho návratu do služby u kriminální policie předcházelo celých dvacet let, která "prožil" v kómatu. Svůj come back tedy logicky snáší o něco hůř než běžný nástup do služby po dovolené. (Zajímavé procitnutí z kómatu čekalo i tohoto chlapce. Co se všechno se může v takových vzácných případech stát, si přečtěte).

Co přesně se Břízovi stalo? Před dvaceti lety při výkonu služby utrpěl střelné zranění, kvůli kterému byl celou dobu v bezvědomí. Probral se nedávno a nedokáže si svůj život představit jinak, než že bude dál sloužit u policie.

Premiérové díly detektivního seriálu Polda sledujte každou neděli ve 20.15 na Primě.

Je to spravedlivý drsňák ze starých časů, který pro dopadení pachatele volí nestandardní řešení. Bohužel se ocitl ve světě, který se za dvacet let dost změnil.

Poručík Michal Bříza. Protože dvacet let života jakoby „škrtnul“, uchoval si dál určitou„klukovskou“ jiskru. Drsňácké vtípky a hlášky znějí z jeho úst přesvědčivě a nenuceně. Je sebevědomý, sebestředný, ale svou přímočarostí vlastně sympatický.  Foto: Foto: archiv FTV Prima

Bříza je v tom nejlepším slova smyslu poldou z minulého století, posledním svého druhu. Má chlapácké charisma, trochu macho. Protože dvacet let života jakoby „škrtnul“, uchoval si dál určitou„klukovskou“ jiskru.

Drsňácké vtípky a hlášky znějí z jeho úst přesvědčivě a nenuceně. Je sebevědomý, sebestředný, ale svou přímočarostí vlastně sympatický. Miluje svou ženu a nechce vzít na vědomí, že ta má už svůj vlastní život. Svou dospělou dcerou má potřebu vychovávat, přestože ona si ho vlastně nepamatuje. Udělá všechno, aby ji neztratil, ale dělá to často poněkud nesnesitelným způsobem. Bojuje svůj boj s časem a přejeme mu, aby ho vyhrál.

 

Břízův parťák: poručík Andrej Křížek (Igor Orozovič)

Je čerstvý absolvent policejní akademie, "produktem" moderní doby. Andrej je vždy předpisový, za všech okolností korektní, znalec nových technologií.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Polda (1) - teaser 6

Svého staršího kolegu naviguje Andrej nástrahami jednadvacátého století.

Poručík Andrej Křížek. Michalův parťák, čerstvý absolvent policejní akademie. Je produktem moderní doby, vždy předpisový, za všech okolností korektní, znalec nových technologii. Svého staršího kolegu naviguje nástrahami jednadvacátého století.  Foto: Foto: archiv FTV Prima

Na rozdíl od Michala je Andrej uhlazený a vždy „in“, oblečený podle nejnovějších trendů. I on je ale schopný jak humoru, tak fyzické akce. Rozdílnost povah a přístupů k vyšetřování z nich dělá nesourodou dvojici vyšetřovatelů. Přes všechny rozdíly však k sobě navzájem chovají respekt a jeden doplňuje druhého.

Prohlédněte si hlavní hrdiny krimi novinky Polda také v galerii fotek přímo z natáčení seriálu:

 

Policejní psycholožka Táňa Hošková (Jana Kolesárová)

Má za úkol otestovat Michala a posoudit, jestli je Michal skutečně schopný další služby u policie. Je emancipovaná, sebevědomá, profesionální.

Policejní psycholožka Táňa Hošková. Jejím úkolem je otestovat Michala a posoudit, jestli je schopný další služby u policie. Je emancipovaná, sebevědomá, profesionální. Díky své inteligenci dokáže mít nadhled nad situací. Foto: Své inteligenci vděčí charizmatická Táňa za nadhled nad situací. Přesto se každou chvíli zdá, že sebestředný „macho“ Michal je i pro ni tvrdým oříškem, se kterým jí musí dojít trpělivost. Vzájemné špičkování je stále více sbližuje, Táňa si nenechá si nic líbit a Michal jí svým způsobem začíná být sympatický.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Polda (1) - teaser 2

 

Nakonec si navzájem porozumí a Michal je jí dokonce oporou, když má sama problémy v soukromém životě.

 

Major Martin Fišer (Ondřej Pavelka)

Bývalý Michalův parťák, nyní šéf oddělení a jeho nadřízený. Šéfovskou funkci přijal, protože „někdo to dělat musí“.

Major Martin Fišer. Bývalý Michalův parťák, nyní šéf oddělení a jeho nadřízený. Šéfovskou funkci přijal, protože „někdo to dělat musí“.  Foto:

Na rozdíl od Michala Fišer už poněkud zpohodlněl, možná i rezignoval. Rozhoduje opatrně a nechce mít problémy. Michalovi věří, na svou odpovědnost ho vzal zpátky do služby a zaručil se za něj. Proto je ale nešťastný z každého jeho přešlapu nebo náběhu na průšvih. Přestože je pojí staré přátelství, snaží se být na Michala přísný. To ale hlavně proto, aby o něj nepřišel.

 

Poldova manželka Eliška (Lenka Vlasáková)

Pět let chodila k Michalově posteli v nemocnici a čekala, jestli se Michal probudí z kómatu. Když se zdálo jisté, že se manžel neprobere, začala žít vlastní život, hlavně kvůli dceři. Seznámila se s patologem Mrázkem a mnoho let už s ním žije.

Eliška Břízová  Michalova manželka. Pět let chodila k Michalově posteli v nemocnici a čekala, jestli se Michal probudí z kómatu. Když se zdálo jisté, že se manžel neprobere, začala žít vlastní život, hlavně kvůli dceři. Foto: Teď je Elišce líto, že Michala nově vzniklá situace trápí, ale nemá jiné řešení. Odolává Michalovým pokusům vrátit jejich vztah tam, kde byl před dvaceti lety a snaží se, aby to aspoň klapalo mezi Michalem a dcerou Míšou. Vzhledem k povaze obou – otce i dcery – to ale bývá velmi těžké.

 

Dcera Michaela (Elizaveta Maximová)

Dnes už je dospělá. Otce prakticky neznala. Když upadl do kómatu, byla ještě malé dítě.

Míša na svého tátu vždycky myslela a stojí o to, aby spolu měli dobré vztahy. To většinou komplikuje Michal svým autoritativním přístupem a snahou dceru „vychovávat“.

Michaela Břízová. Dcera poručíka Břízy. Jeho staromódní názory u ní samozřejmě narážejí na odpor. Protože ho však má ráda, bere ho takového, jaký je a je k otci tolerantní.  Foto: Foto: archiv FTV Prima

Tátovy staromódní názory u ní samozřejmě narážejí na odpor. Protože ho však má ráda, bere ho takového, jaký je a je k němu tolerantní. Je sebevědomá a ví, co chce, proto si od Michala nenechá nic diktovat.

 

MUDr. Robert Mráz (Jiří Vyorálek)

Policejní patolog, kolega, který se s Michalem Břízou denně potkává v práci. Tento doktor je v nepříjemné situaci. Přišel k ní jako slepý k houslím: začal žít s Eliškou Břízovou v době, kdy se zdálo jasné, že Bříza se už nikdy neprobere z kómatu.

MUDr. Robert Mráz Policejní patolog, tedy kolega, který se s Michalem denně potkává v práci. Je v nepříjemné situaci a přišel k ni jako slepý k houslím. Začal žít s Eliškou Břízovou v době, kdy se zdálo, že Bříza se už neprobere. Foto: Foto: archiv FTV Prima

Je věrným a spolehlivým partnerem a Míše se snaží být dobrým „náhradním“ otcem. Michal ho však nesnáší, nevynechá žádnou příležitost, aby ho podusil, protože pro něj je Mráz jenom člověk, který „spí s jeho ženou“. Podobně jako Eliška, ani Robert Mráz nezná řešení nově vzniklé situace, každopádně nemá v úmyslu na stavu věcí nic měnit. Snaží se tedy přetrpět Michalovy výpady a nepříjemné situace při vzájemných setkáních.

reklama

reklama